Anasayfa Altcoin Solana Saga Krizi: Müşterilerin Siparişleri İptal Ediliyor!

Solana Saga Krizi: Müşterilerin Siparişleri İptal Ediliyor!

Altcoin

Solana Mobile, Saga'ya olan yüksek talebin ortasında stok sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

Solana Saga Krizi: Müşterilerin Siparişleri İptal Ediliyor!
Hızlı İçerik

Solana Mobile'ın üçüncü taraf distribütörü, envanter sorunlarıyla karşı karşıya kaldı ve etkilenen müşteriler için sipariş iptalleri ve geri ödemeler yaşandı.

Solana Mobile Stack ve Saga'yı geliştiren mobil teknoloji şirketi Solana Mobile, 22 Aralık tarihli bir X gönderisinde, Saga ürününe yönelik yüksek talep artışının Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği'nde stokların tükenmesi ile sonuçlandığını açıkladı.

Dünya çapında üretilen 20.000 cihazla sınırlı bir envantere sahip olan şirket, üçüncü taraf bir distribütörle yaşadığı envanter yönetimi sorunları nedeniyle siparişleri yerine getirmede zorluklarla karşılaşıyor.

Solana Mobile tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

Siparişleri yerine getirmeye çalışırken, üçüncü taraf distribütörümüzle envanterimizin yanlış temsil edilmesine yol açan bir envanter yönetimi sorunu yaşadığımızı öğrendik.

Envanter sorunu, mevcut stokun temsil edilmesinde yanlışlıklara yol açarak, şirketin stok tükendikten sonra verilen siparişleri yerine getirmesini engelledi. Solana Mobile, aşırı cihaz miktarı veya ödeme riski taşıyanlar gibi şüpheli etkinlik nedeniyle işaretlenen siparişlerin de iptal edildiğini ekledi.

Şirket, iptallerden etkilenen müşterilerin bilgilendirildiğini ve geri ödemelerin önümüzdeki günlerde işleme alınmasının planlandığını söyledi. İptal bildirimi almayanlar için Solana Mobile, Saga cihazlarının yolda olduğuna dair güvence verdi.

Solana Saga Özellikleri

Solana Saga Krizi: Müşterilerin Siparişleri İptal Ediliyor!

Ekim 2022'nin sonlarında tanıtılan Solana Saga, Android üzerinde çalışan, 120 Hz AMOLED ekrana, 50 MP birincil kameraya ve 1 TB'a kadar depolama alanına sahip, başlangıç fiyatı 1.000 ABD Doları olan IP68 dereceli bir akıllı telefondur.

Kasım 2023'ün ortalarında blockchain güvenlik firması CertiK, Solana Saga telefonundaki kritik bir güvenlik açığından yararlanıldığını gösteren bir video yayınladı. Firmanın analizlerine göre; Solana Saga telefonu, bilgisayar korsanlarının yazılımına bir arka kapı oluşturup cihazı tehlikeye atmasına neden olabilecek önemli bir güvenlik açığına sahip.

Haberin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Solana Labs'ın lider mobil yazılım mühendisi Steven Laver, medyaya videonun Saga sahipleri için bilinen herhangi bir güvenlik açığını veya güvenlik riskini açıklamadığı yorumunu yaptı.

Aralık ayı başında Laura Shin'in Unchained podcast'ine katılan Solana CEO'su Anatoly Yakovenko, hayal kırıklığı yaratan satışlar nedeniyle akıllı telefonun belirsiz bir gelecekle karşı karşıya olduğunu kabul etti.

Bununla birlikte, BONK çılgınlığı başladığında Solana'nın akıllı telefonları hızla tükendi ve Saga sahipleri, yazının yazım sırasında yaklaşık 565 dolara eşdeğer olan 30 milyon BONK tokenını ücretsiz olarak talep edebildiler.​

Solana Saga Krizi: Müşterilerin Siparişleri İptal Ediliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik