Anasayfa Analiz Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023

Analiz

Solana (SOL) fiyatı için sırada ne var? Uzmanlar hangi seviyelere dikkat çekiyor olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm ayrıntılarıyla Koinbox'ta...

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023

Aralık ayı, şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olarak sıralanan Solana'da dahil olmak üzere çoğu büyük kripto para birimi için gerçekten de yükselişle başladı. Kripto piyasa genel olumlu duygunun ve özellikle Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanmanın etkisiyle Solana (SOL) fiyatı kayda değer bir yatırım akışı yaşadı.

Bu trend, önceki yüksek seviye olan 68,15 dolarlık dirençten yukarı yönlü bir kırılım sonuçlandı ve toparlanma trendinin devam etme potansiyelinin yanı sıra yeni kırılım fırsatlarının sinyalini verdi.

Solana (SOL) Fiyatı Yükselmeye Hazır Mı?

  • 68,15 dolarlık dirençten kırılım eğiliminin 85 dolara doğru toparlanma eğilimini desteklemesi gerekiyor.
  • Kritik günlük EMA'ların (20, 50, 100 ve 200) üzerindeki kripto para fiyatı, genel yükseliş trendini yansıtıyor.
  • 24 saatlik işlem hacmi 4,11 milyar dolar ve an itibarıyla %111'lik bir artışa işaret ediyor.

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023

Solana (SOL) fiyatı Kasım ayı sonunda toparlanma aşamasına geri döndü ve 61,40 dolarlık destekten güç topladı. Geçtiğimiz üç hafta boyunca bu toparlanma, dijital varlığın %40,3 oranında artmasına neden oldu.

Rallinin ortasında kripto para fiyatı 68,1 dolarlık direnç seviyesini kırdı ve bu, son düzeltmenin alıcıların yükseliş momentumunu canlandırmasına izin verdiğini gösteriyor. Solana (SOL) fiyatı bu direncin üzerinde bir kapanışı sürdürmeyi başarırsa toparlanma eğilimini ilerletmek için mevcut bölgeyi yeni bir destek seviyesi olarak kullanılabilir.

Solana (SOL) Fiyatı 100 Dolara Çıkabilir Mi?

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023

Solana (SOL) fiyatının toparlanma yörüngesi, yinelenen dalga modellerini belirleyerek fiyat hareketlerini tahmin etmek için kullanılan bir teknik analiz aracı olan ''Elliott Dalga Teorisi'' ile uyumlu görünüyor. Bu teoriye göre eğer verilen grafik analizi doğruysa Solana (SOL) Kasım ayının üçüncü ve dördüncü haftalarında dördüncü dalga düzeltmesini yaşadı.

Şimdi, yükseliş eğiliminin hakim olmasıyla Solana (SOL) fiyatı, genellikle hızlı büyümeyle karakterize edilen beşinci dalgaya giriyor gibi görünüyor. Fibonacci uzatma aracını kullanarak Solana (SOL) %18 artarak 85,8$'daki %0,618 Fibonacci seviyesine ulaşabileceği ve 143$'daki %1,68 Fibonacci seviyesine kadar yükselme ihtimalinin olduğu tahmin ediliyor.

  • Üstel Hareketli Ortalama: 20 günlük bir EMA eğimi Solana (SOL) fiyatına dinamik destek sunmaya devam ediyor.
  • Göreceli Güç Endeksi: Satıcının varlığı aşağı çekme girişimini yansıtan RSI eğimindeki düşük dalgalanmalara rağmen, yükselen fiyat, alıcıların bu varlığa hakim olmaya devam ettiğini vurguluyor.

Yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Kaynak: CoinGape

Solana (SOL) Fiyat Analizi: 8 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan