Anasayfa Coin Fiyatı Solana (SOL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Solana (SOL) Kaç TL Kaç Dol

Solana (SOL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Solana (SOL) Kaç TL Kaç Dol

Coin Fiyatı

Solana (SOL) Fiyatı ve Grafiği, 1 Solana (SOL) Kaç TL Kaç Dolar? Hepsi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Solana (SOL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Solana (SOL) Kaç TL Kaç Dolar?

Solana (SOL) Nedir?

Solana (SOL), blok zincirinin güvenliğini sağlamak için hisse kanıtı (proof-of-stake) ve geçmiş kanıtı (proof-of-history) uzlaşmasını kullanan bir kripto para birimine olanak sağlayan akıllı sözleşmedir. Ethereum, şu anda ağında bulunan yüksek gas maliyetlerine büyük katkı sağlayan bir iş kanıtıdır (proof-of-work). Ethereum ve Solana arasında bulunan farklılıkları kavrayabilmek için öncelikle farklı uzlaşma modellerini bilmeniz gerekiyor. Hisse kanıtı, blok zinciri işlemlerini doğrulamak için kripto para biriminde finansal hisseye sahip olan doğrulayıcıları kullanıyor.

Blok zincirinde pay sahibi olmak için yeterince kripto para birimine sahip olan herkes doğrulayıcı olabiliyor. Stake edilen (kripto para zincirinin operasyonlarına destek vermek amacıyla cüzdanda kripto paraların bir süre boyunca kilitlenmesi ve hiçbir şekilde transfer ya da harcama yapılmadan tutulması) kripto, doğrulayıcıları kontrol altında tutmak üzere kullanılır. Sahte işlemlere yönelik teşebbüslerde bulunan doğrulayıcıların kripto varlıklarına ceza olarak el konuluyor.

Geçmiş kanıtı, aslında blok zincirinde zaman kaydına sahip olanları ekleyerek çalışır. Böylece işlemler, doğrulanabilir gecikme işlevinin (verifiable delay function) kullanılmasıyla birlikte gönderildikleri vakte göre doğrulanabilir. İş kanıtı ve hisse kanıtından farklı olarak, geçmiş kanıtında işlemin gönderildiği zamana dayanan net bir işlem sırası bulunur.

Solana (SOL), diğer ana kripto para birimlerinden farklı olarak çok sayıda kripto borsasında listeleniyor. Solana (SOL), doğrudan itibari para ile satın alınamıyor. Öte yandan, ilk olarak herhangi bir büyük borsadan Bitcoin satın alarak ve ardından Solana (SOL) alım-satımını destekleyen bir borsaya aktararak söz konusu coini rahatlıkla satın alabilme imkânınız var.

 

Solana (SOL) Hangi Borsalarda Bulunur?

Solana (SOL), eşsiz bir teknoloji sunuyor. Daha fazla ölçeklenebilirlik sunan üçüncü nesil blok zinciri ve kripto para birimi olarak tanımlanan Solana (SOL), tüm borsalarda mevcuttur. Fakat güvenilir borsalardan satın almayı tercih etmenizde fayda var. Solana (SOL) satın almak için Binance, Huobi, Gate.io, OKEx ve Bilaxy gibi borsaları ziyaret edebilirsiniz. Binance, 2021 senesinin Şubat ayı itibarıyla 8,947,213 dolar ile en yüksek SOL/USDT ticaret hacmine sahip oldu. OKEx de 6,180,82 dolar ticaret hacmine ulaştı.

Son Dakika Solana (SOL) Fiyatı 2021

Solana (SOL) fiyatı şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan, Solana (SOL) fiyatı şu anda TL’ye denk geliyor. Solana (SOL), en yüksek değerine 18 Mayıs 2021 tarihinde 58,30 dolar ile ulaştı. Solana (SOL), en düşük değerini ise 11 Mayıs 2020 tarihinde 0,50 dolar ile gördü.

Solana (SOL) Piyasa Değeri

Solana (SOL) piyasa değeri şu anda dolar. Solana (SOL) piyasa değeri, bu senenin başlarında 84,202,168 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Piyasada 16’ncı sırada yer alan Solana (SOL) toplam arzı 494,519,162 SOL olarak ifade ediliyor. Şu anda dolaşımda 272,637,428 SOL yer alıyor.

Solana (SOL) Hacmi

24 saatlik Solana (SOL) işlem hacmi dolar olarak belirtiliyor. Bu senenin başlarında Solana (SOL) işlem hacmi 22,264,250 olarak kaydedilmişti.

Solana (SOL) Grafiği

Solana (SOL), tüm zamanların en düşük seviyesini 11 Mayıs 2020 tarihinde 0,50 dolar olarak görmesinin ardından 1 Ocak 2021 tarihinde 1,51 dolar seviyesinde işlem gördü. 19 Şubat 2021 tarihinde 11,68 dolar seviyesine ulaşan Solana (SOL), 1 Nisan 2021 tarihinde ise 20,32 dolardan işlem görmeye başladı. Solana (SOL), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58,30 doları gördüğü 18 Mayıs 2021 tarihinde 1,965,156,736 dolar işlem hacmine ve 15,098,841,088 dolar piyasa değerine sahip oldu. Solana (SOL), Haziran ayı açılışını 32,93 dolar ile yaparken şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. Diğer yandan, Solana (SOL) piyasa değeri şu anda dolar iken, 24 saatlik işlem hacmi ise dolar olarak belirtiliyor.

Solana (SOL) grafiği şu şekilde:

Solana (SOL) Alınır mı?

Wallet Investor’a göre, Solana (SOL) muhteşem bir uzun vadeli yatırım. İyi getirili bir dijital para birimi arayışındaysanız, Solana (SOL) sizin için kârlı bir yatırım opsiyonu olabilir. Solana (SOL) fiyatının 27,334 dolara denk geldiği durumda 100 dolara Solana (SOL) alırsanız toplam 3,658 SOL sahibi olacaksınız. Wallet Investor, Solana (SOL) için uzun vadeli bir artış öngörüyor. Solana’nın (SOL) 20 Haziran 2026 tarihinde 466,812 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. 5 senelik bir yatırım yapmanız durumunda gelirinizin yüzde +1607,81 civarında olacağı tahmin ediliyor. Yani mevcut 100 dolarlık yatırımınız, 2026 senesinde 1707,81 dolara kadar ulaşabilir.

Solana (SOL) Madenciliği

Solana (SOL), stake edilebilen bir kripto para birimidir. Staking, bir SOL sahibinin tokenlerinin bir bölümünü ya da hepsini belirli bir doğrulayıcıya ya da doğrulayıcılara ataması sürecidir. Tokenlerinizi bir doğrulayıcının stake ağırlığına eklemek tokenlerinizi devretmek olarak bilinir. Tokenlerinizi bir doğrulayıcıya devretmek, söz konusu doğrulayıcıya tokenleriniz üzerinde herhangi bir kontrol ya da sahiplik vermez. Devretmeyi tercih ettiğiniz bütün stake edilmiş tokenlerinizi daima kontrol edebilirsiniz. Doğrulayıcılar farklı token sahiplerinden daha büyük miktarlarda stake delegasyonu topladıkça bu, söz konusu doğrulayıcılara yönelik güvenin bir kanıtı haline gelir.

SOL stake etmek için öncelikle stake işlemini destekleyen bir cüzdan bulmanızda fayda var. Bütün cüzdanlar şu anda stake işlemini desteklemiyor. SolFlare.com, stake işlemine destek veren kullanıcı dostu bir cüzdan olarak biliniyor. Cüzdan bulduktan sonra SOL tokenlerinizi stake hesabına taşımalısınız. İstediğiniz kadar stake hesabı oluşturabilirsiniz. Diğer yandan, her stake hesabına dilediğiniz kadar SOL yatırabilirsiniz. Stake hesaplarının hepsi benzersiz adreslere sahip olur. Yalnızca bir cüzdan, birden fazla stake hesabını yönetebilir ya da söz konusu hesapları yetkilendirebilir.

Staking ödüllerini kazanabilmeniz için stake hesabınızda bulunan tokenleri bir doğrulayıcıya devretmeniz gerekiyor. Bir stake hesabını sadece tek bir doğrulayıcıya devredebilirsiniz. Bu yüzden değişik doğrulayıcılara yetki vermek istiyorsanız öncelikle tokenlerinizi birden fazla stake hesabı arasında bölüştürmeniz şart. Ağda bulunan farklı doğrulayıcılara ne kadar çok kullanıcı tarafından SOL stake edilirse ve ağda bulunan toplam stake miktarı ne kadar artarsa söz konusu ağ o kadar güvenli bir hale geliyor.

 

Solana (SOL) Yorumları

Solana (SOL) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

• BTC ve ETH’nin dip yaptığı piyasada utanmadan artışa geçen coin. Gerçekten inanılmaz sağlam.• 53,5’ları aşarak tarihi zirvesini yapmış coin.26’lardayken keşfettiğimde sadece 100 dolarcık alarak pişman etti. Tüm portföyü peyderpey aktardım ve ortalamam 41’de ama bekleyeceğim. Şu sıralar piyasada ETH, ADA gibi sağlam coin’lere kafa tutabilecek tek coin olarak gözüküyor.• 2-3 sene sonra iyi ki önceden yatırım yapmışım diyeceğim türden bir coin olduğunu düşünüyorum. Tanım: BTC düşüşlerinde bile artmayı başarabildiğini birden fazla kez gösterebilmiş coin.

Solana (SOL) Geleceği 2021

Digital Coin Price’a göre, Solana (SOL), 2021 senesinin Temmuz ayında 40,15 dolar seviyesinde işlem görebilir. Solana’nın (SOL), tahminler doğrultusunda, Ağustos ayında 39,45 dolara gerilemesi beklenirken, Eylül ayında 43,02 dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Ekim ayında 37,98 dolar seviyesinde işlem göreceği öngörülen Solana (SOL), Kasım ayında yeniden 40,7 dolara yükselmesinin ardından Aralık ayında 37,94 dolara gerileyebilir.

Solana (SOL) Güvenilir midir?

Solana (SOL), güvenli bir kripto para birimidir. Solana (SOL), hisse kanıtı (proof-of-stake) ve geçmiş kanıtı (proof-of-history) modellerinin eşsiz bir kombinasyonuna dayalıdır. İşlemlerin önemli bir kısmından sorumlu olan geçmiş kanıtı, Solana protokolünün ana bileşenidir. Geçmiş kanıtı, başarıya ulaşmış operasyonları ve söz konusu operasyonların arasında geçen zamanı kayıt altında tutar. Bu şekilde blok zincirinin güvenilmez doğasını emniyete alır. Hisse kanıtı da geçmiş kanıtı süreçleri için bir gözetleme aracı olarak kullanılır. Hisse kanıtı, geçmiş kanıtı tarafından üretilen blok dizilerini doğrular. Söz konusu mekanizmaların kombinasyonu da Solana’yı blok zinciri endüstrisinde eşsiz bir konuma getirir.

Solana (SOL) Nereden Satın Alabiliriz?

Solana (SOL), Binance, Huobi, Gate.io, OKEx ve Bilaxy gibi güvenilir borsalardan satın alınabilir. SOL satın almak için öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Popüler kripto ticaret platformları ne yazık ki hala Solana’ya destek vermiyor. Fakat yakın zamanda Solana’nın daha fazla kripto borsasına ekleneceği tahmin ediliyor. Şimdi SOL satın almak için Crypto.com’u kullanabilirsiniz. Crypto.com’da bir hesap açabilmek için ilk olarak bir e-posta adresi girmeniz ve bir şifre belirlemeniz lazım. Kimliğinizi doğruladıktan sonra yatırım yapmaya hazır olacaksınız.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce düşünmeniz gereken bir şey var. O da varlıklarını nerede saklayacağınız. Borsalar genellikle saldırıya uğradığı için kripto paralarınızı bir borsada saklamanızı tavsiye etmiyoruz. Önceden çok sayıda borsanın saldırıya uğradığı görüldü. Bu yüzden yalnızca kısa vadede alım-satım yapacaksanız kripto paralarınızı bir borsada tutabilirsiniz.

Uzun vadede kripto paralarınızı yazılım cüzdanı ya da donanım cüzdanında saklayabilirsiniz. Yazılım cüzdanları, kripto paralarınızı bir bilgisayarda ya da mobil cihazda güvenli bir biçimde saklamanıza imkân sağlayan uygulamaları kullanmak için ücretsiz cüzdanlardır. Donanım cüzdanları ise kripto varlıkları çevrimdışı olarak fiziksel bir cihazda saklar. Bu nedenle donanım cüzdanları, kripto varlıkları saklamak için en güvenli yöntemdir.

Binance üzerinden Bitcoin ya da Tether (USDT) kullanarak SOL satın alabilirsiniz. Sabit coin olarak tanımlanan Tether (USDT), 1 dolara sabitlenmiştir. Satın alma emrinizi limitli emir ya da piyasa emri olarak verebilirsiniz. Piyasa emirleri, piyasa fiyatı üzerinden işlemlerinizi hemen doldurur. Limitli emirler ise kripto para biriminin daha önceden belirttiğiniz fiyata ulaşmasıyla doldurulur. Söz konusu fiyata ulaşılmaması durumunda emriniz yerine getirilmez.

1 Solana (SOL) Kaç TL?

1 Solana (SOL), şu anda TL seviyesinde. Solana (SOL), şu ana kadar en yüksek 511,08 TL seviyesini gördü.

1 Solana (SOL) Kaç Dolar?

1 Solana (SOL), şu anda dolar seviyesinde. Solana (SOL), şu ana kadar en yüksek 58,30 dolar seviyesine ulaştı.

Solana (SOL) Yükselir mi?

Digital Coin Price’a göre, Solana (SOL) ilerleyen zamanlarda yükselebilir. 2022 senesinin Ocak ayında ortalama 49,23 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen Solana (SOL), aynı senenin Aralık ayında ortalama 50,13 dolar seviyesinde işlem görebilir. Solana (SOL) için 2023 sonu fiyat tahmini ortalama 57,93 dolar iken, 2024 sonu fiyat tahmini ortalama 62,92 dolar. 2025 senesinin sonunda önemli bir yükselişle ortalama 77,22 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen Solana (SOL), 2026 senesinin sonunda ise ortalama 91,17 dolara kadar çıkabilir. Solana (SOL) için 2027 sonu fiyat tahmini ortalama 91,17 dolar iken, 2028 sonu fiyat tahmini ise ortalama 125,87 dolar olarak ifade ediliyor.

Solana (SOL) Ne Zaman Çıktı?

Solana (SOL), 2020 senesinde piyasaya sürüldü ancak Solana Vakfı’nın 2017 senesinden beri iş başında olduğu biliniyor. Greg Fitzgerald ile Anatoly Yakovenko, Solana Vakfı’nı kurmak amacıyla 2017 senesinde Qualcomm’dan ayrıldı. Solana (SOL), 2020 senesinin Nisan ayında yaklaşık 0,75 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Solana (SOL) fiyatı, aynı sene içerisinde neredeyse ikiye katlandı. 2021 senesine kadar pek de dikkat çekmeyen Solana (SOL), piyasa değeri ile en büyük 14’üncü kripto para birimi haline geldi.

Solana (SOL) Kurucusu Kim?

Anatoly Yakovenko, Solana’nın arkasında bulunan en kritik kişi olarak biliniyor. Kariyeri Qualcomm’da başlayan Yakovenko, burada hızlı bir şekilde yükselerek 2015 senesinde kıdemli personel müdürü oldu. Yakovenko, daha sonra kariyerinde farklı bir adım atarak Dropbox’ta yazılım mühendisi oldu. 2017 senesinde bir proje üzerinde çalışmaya başlayan Yakoveno, meslektaşı olan Greg Fitzgerald ile birlikte Solana Labs ismi verilen bir proje tasarladı. 2020 senesinde Solana protokolü ile SOL tokeni halka sunuldu.

Solana (SOL) Fiyatı ve Grafiği – 1 Solana (SOL) Kaç TL Kaç Dol içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(3)
  • Silan Silan site çok faydalı bu güzel yazıyı ve bu konuyu bana bize aktardığınız için çok teşekkürler hep bi aklımda kalan şeylerin cevaplarını burda buluyorum Yanıtla
  • Büşra Büşra site çok faydalı bu güzel yazıyı ve bu konuyu bana bize aktardığınız için çok teşekkürler hep bi aklımda kalan şeylerin cevaplarını burda buluyorum Yanıtla
  • Haydar Haydar Bende nasıl alabilirim acaba diye çok merak ediyordum bu siteyi buldum çok teşekkürler Yanıtla