Coin Rehberi

Solana (SOL) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Solana (SOL) merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynaklı kripto para projesidir. Solana (SOL) protokolü, merkezi olmayan uygulama (dApp) oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Solana (SOL) blok zincirinin altında yatan çalışma prensibi hisse kanıtları (PoS) ortak fikir yöntemi ile birleştirilmiş bir geçmiş kanıtları (PoH) ortak fikridir. Böylece ağdaki ölçeklenebilirlik büyük oranda artar.

Yenilikçi hibrit ortak fikir birliği modeli nedeniyle Solana (SOL), hem küçük çaplı tüccarların hem de kurumsal tüccarların ilgisini çekmiştir.

İlgili İçerik: Solana (SOL) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Solana (SOL) Hangi Ülkenin?

sol

Solana (SOL) merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından kurulmuştur. Böylece Solana (SOL) İsviçre kaynaklı bir kripto paradır. Solana Vakfı’nın en önemli odak noktalarından biri merkezi olmayan finansı (DeFi) daha büyük ölçekte erişilebilir kılmaktır. Bu vakıf hala Solana (SOL) üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

Solana (SOL) Sahibi Kim?

Anatoly Yakovenko, Solana (SOL)’nın arkasındaki en önemli kişidir. Böylece Anatoly Yakovenko’nın Solana (SOL) sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

solana

2017 yılında Anatoly Yakovenko, daha sonra Solana (SOL) olarak hayata geçecek bir proje üzerinde çalışmaya başladı. O zamanlarda Anatoly Yakovenko, eski bir meslektaşı Greg Fitzgerald ile iş birliği kurdu ve ikisi birlikte Solana Labs adlı bir proje çıkardı. Daha sonra projeye birkaç eski çalışma arkadaşları daha katıldı ve Solana (SOL) ortaya çıktı.

İlgili İçerik: Solana (SOL) Hangi Borsalarda Var?

Solana (SOL) Ne Zaman Çıktı?

Solana (SOL) ile ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başladı. Resmi olarak Solana (SOL), Mart 2020’de çıktı. O zamandan beri Solana (SOL) birçok büyük kripto para borsasında listelendi ve çoğu tüccar tarafından alındı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu