Coin Rehberi

Solana (SOL) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Solana (SOL) Nasıl Alınır? rehberimize başlamadan önce ilk olarak; Solana (SOL) Nedir? Solana (SOL) Ne İşe Yarar? ve Solana (SOL) Nereden Alınır? gibi noktaları öğrenelim:

Solana (SOL) Nedir?

Solana (SOL) blok zincir teknolojisinin izin gerektirmeyen doğasını temel alarak merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri oluşturmayı hedefleyen çok fonksiyonlu açık kaynaklı bir projedir. Solana (SOL) fikri ve proje 2017’de başlamış olsa da İsviçre merkezli Solana Vakfı projeyi resmi olarak 2020 Mart ayında çıkarmıştır.

Solana protokolünün arkasındaki en önemli kişi Anatoly Yakovenko’dur. Anatoly Yakovenko’nun kariyeri Qualcomm’da başlamış ve 2015’te burada mühendis yöneticisi olmuştur. Daha sonra Yakovenko şirket değiştirmiş ve Dropbox’da uygulama mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır.

2017’de Yakovenko daha sonra Solana olarak çıkacak bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Daha sonra Anatoly Yakovenko bu projeyi tasarlamak için Qualcomm iş arkadaşı Greg Fitzgerald ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile Anatoly Yakovenko ve Greg Fitzgerald Solana Labs projesini kurdu. Daha sonra projeye Qualcomm’daki diğer iş arkadaşlarından birkaçı daha katıldı ve Solana protokolü ve SOL tokeni 2020’de kamuyu sunuldu.

Solana (SOL)

Solana (SOL) Ne İşe Yarar?

Solana (SOL) protokolü merkezi olmayan uygulama (dApp) yapımlarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Solana Proof of History (PoH) yani Tarih Kanıtları ortak firik algoritması ile Proof of Stake yani Hisse Kanıtları ortak fikir mekanizmasının bir karışımını kullanarak ölçeklenebilirliği artırır. Bu ortak fikir mekanizma birleşiminin yenilikçi olmasından dolayı Solana (SOL) hem küçük tüccarların hem de kurumsal tüccarların ilgisini çekiyor. Solana Vakfının en büyük hedeflerinden biri merkezi olmayan finansı tüm dünyada erişebilir hale getirmektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Voyager (VGX) Yorum ve Tahminleri 2021

Solana (SOL) Nereden Alınır?

Solana (SOL) kripto para birimi borsalarından satın alınabilir. Solana (SOL) kripto parasının listelendiği ve Sol hacminin en yüksek olduğu borsalar: Binance, FTX, Huobi Global, Bitfinex, Gate.io, OKEx ve Bithumb Global.

Solana (SOL) Nasıl Alınır?

Solana (SOL) Nasıl Alınır?: Solana (SOL) şu anda Paribu, TRBinance, BtcTurk, BtcTurk Pro ya da Bitci gibi yerel borsalardan satın alınamamaktadır. Yine de Binance’ın küresel versiyonu üzerinden Solana (SOL) satın alabilirsiniz.

Binance’a ek olarak FTX, Huobi Global, Bitfinex, Gate.io, OKEx ve Bithumb Global gibi kripto para birimi borsalarından Solana (SOL) satın alınabilmektedir.

Binance Borsasından Solana (SOL) Nasıl Alınır?

Binance borsasından Solana (SOL) Nasıl Alınır? Dünya genelinde en çok Solana (SOL) hacmine sahip borsa Binance üzerinden Solana (SOL) satın almak sadece 5 adımdır:

 1. Binance borsa hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfada yer alan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Yeni açılan kripto para liste sayfasından ilk olarak Kategoriler kısmına gelin ve daha sonra “Coin Adı Ara” kısmına “SOL” yazın.
 4. Solana (SOL) seçeneğinin üzerine tıklayın.
 5. Yeni açılacak Solana (SOL) ticaret sayfasından Tether (USDT) karşılığında Solana (SOL) satın alabilirsiniz.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Solana (SOL) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

https://www.binance.com/tr/trade/SOL_USDT

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Solana (SOL) Nasıl Saklanır?

Solana (SOL) kripto para cüzdanlarında saklanabilir. Sıcak ve soğuk kripto para birimi cüzdanlarını kullanarak Solana (SOL) saklayabilirsiniz.

Solana (SOL) Nasıl Çalışır?

Solana’nın sunduğu en büyük yeniliklerden biri Anatoly Yakovenko tarafından tasarlanan Tarih Kanıtları ortak fikir mekanizmasıdır. Bu kavram protokolün ölçeklenebilirliği artırdığından dolayı Solana protokolünün kullanılabilirliği de bir o kadar artmaktadır.

Solana (SOL) kripto para sektöründe işlemleri gerçekleştirme süresinin çok hızlı olduğundan dolayı tanınmaktadır. Solana’nın hibrid ortak fikir mekanizması hem işlemlerin onaylanma süresini hem de akıllı sözleşmelerin gerçekleşme süresini büyük oranda azaltır.

Solana (SOL) protokolü hem kısa vadeli kullanıcılara hem de kurumsal müşterileri hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

1 Solana (SOL) Kaç TL?

1 Solana (SOL) şu anda 379 Türk lirasından işlem görmektedir. Dolar karşısında Solana (SOL) güncel olarak 45 doların biraz üzerindedir.

Solana (SOL) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Solana (SOL) hemen satılıp paraya çevrilebilir. Solana (SOL) şu anda kripto para piyasasında bulunan piyasa değeri ile en büyük 15. kripto para birimidir. Solana (SOL) kripto parasının sevilmesi ve böylece tüccarlar arasında benimsenme kazanmasından dolayı Solana (SOL) hemen satılıp paraya çevrilebilir.

Solana (SOL) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Solana (SOL) aldıktan sonra bir kripto para cüzdanı kullanarak Solana (SOL) kripto paralarınızı saklayabilirsiniz. Seçenekleriniz arasında bir borsa cüzdanı, sıcak cüzdan ya da soğuk cüzdan vardır. Borsa cüzdanları kullandığınız kripto para borsa hesabında bulunmaktadır. Sıcak cüzdanlar internete bağlı kripto para cüzdanlarıdır. Soğuk cüzdanlar ise donanım cüzdanlarıdır. Solana (SOL) geliştiricilerinin önerdikleri cüzdanlar aşağıdaki gibidir:

 • Exodus
 • Trust Wallet
 • Coin98
 • SolFlare
 • Sollet
 • MathWallet
 • Ledger Nano S ve Nano X
 • File System Wallet
 • Paper Wallet
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Solana (SOL) ve ROK Capital'den Müthiş Adım

Kredi Kartı ile Solana (SOL) Alabilir miyim?

Evet, kredi kartınız ile Solana (SOL) satın alabilirsiniz. Artık çoğu kripto para borsası kredi kartı ile Solana (SOL) satın alımını desteklemektedir.

Solana (SOL) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Solana (SOL) cüzdanı açmak için kullanmak istediğiniz kripto para cüzdanının web sitesine girin ve yeni bir hesap oluşturun. Daha sonra cüzdanın istediği bilgileri eksiksizce doldurun. Gerekli güvenlik önemlerini de aldıktan sonra Solana (SOL) kripto paralarınızı yeni cüzdanınıza gönderebilirsiniz. Solana (SOL) takımının önerdiği cüzdanlar hakkında kurulum bilgileri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Solana (SOL) Cüzdan

Solana (SOL) Geleceği

Solana (SOL) 2020’de çıkmış bir kripto para olduğundan dolayı Solana’nın geçmişine bakarak ne kadar güvenilir olduğunu tahmin edemiyoruz. Solana (SOL) ne kadar çok eski bir proje olmasa da yaklaşık 3 yıl tasarım aşamasında yer almıştır ve piyasalara çıktığı 2020’den beri kripto para kullanıcıları tarafından sevilen bir proje olmuştur.

Solana (SOL) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Solana (SOL) satın al işlemi çoğunlukla güvenlidir. Bu güvenlik derecesi kullandığınız kripto para borsası ya da Solana (SOL) koinlerinizi sakladığınız kripto para cüzdanına göre değişebilir.

Solana (SOL) Nedir? ve Solana (SOL) Nasıl Alınır? gibi noktaları öğrendik Solana (SOL) Nasıl Alınır? rehberimizde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize yorumlarda ya da resmi Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 10 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu