Anasayfa Altcoin Solana Tabanlı DeFi Protokolünde Yeni Gelişme: Erişimi Kısıtladı!

Solana Tabanlı DeFi Protokolünde Yeni Gelişme: Erişimi Kısıtladı!

Altcoin

Solana tabanlı DeFi protokolü Marinade Finance, yeni FCA kurallarının ardından İngiltere erişimini kısıtladı.

Solana Tabanlı DeFi Protokolünde Yeni Gelişme: Erişimi Kısıtladı!

Solana tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Marinade Finance, yeni Finansal Davranış Otoritesi (FCA) düzenlemelerine uygun olarak İngiltere'den kullanıcıları engelledi.

CryptoSlate, web sitesine bir İngiltere IP adresinden erişmeye çalıştı ve aşağıdaki yanıtı aldı:

Finansal Davranış Otoritesi tarafından yayımlanan kural ve düzenlemelere ilişkin uyumluluk endişeleri nedeniyle İngiltere'de bu siteye erişim sağlanamamaktadır. Kullanıcılar; SDK'mız aracılığıyla likiditeyi çekebilir, gecikmiş biletleri talep edebilir veya unstake'i erteleyebilirler. 

Marinade, Solana ağı için tasarlanmış bir staking çözümüdür. Protokolün yaklaşık 75.000 kullanıcısı vardır ve üzerindeki kilitli varlıkların toplam değeri 241 milyon dolar değerindedir. DeFiLlama verilerine göre; bu, blockchain ağında kilitli varlıkların toplam değerinin yaklaşık yüzde 70'ine katkıda bulunarak onu Solana'daki en büyük DeFi protokolü haline getiriyor.

FCA Kuralları Kripto Şirketlerini Harekete Geçirdi

Solana Tabanlı DeFi Protokolünde Yeni Gelişme: Erişimi Kısıtladı!

FCA, yılın başlarında bölgede kripto ürünlerinin tanıtımı ile ilgili yeni düzenlemeler getirdi. Mali düzenleyici kurum; iki yıla kadar hapis cezası, sınırsız para cezası veya her ikisinin bir kombinasyonunu içeren cezalar tehdidiyle birlikte sıkı bir uygulama sözü verdi. Bu düzenlemeler, resmî olarak 8 Ekim'de yürürlüğe girdi. Sonuç olarak birkaç kripto şirketi ya bu kurallara uyum sağlamak ya da ülkeden ayrıldıklarını duyurmak için adımlar attı.

Bybit ve PayPal gibi kripto şirketleri piyasadan çıkarken, OKX yeni düzenlemelere uymak için operasyonlarını yeniden yapılandırdı. Büyük kripto şirketleri Binance, PayPal ve ByBit, yeni düzenlemeleri gerekçe göstererek yetki alanından çıkmayı seçti.

Bu önlemlere ek olarak düzenleyici; HTX ve KuCoin gibi önde gelen kripto borsaları da dâhil olmak üzere, kendi yetki alanı içinde faaliyet gösteren 100'den fazla yetkisiz kripto şirketinin bir listesini yayınladı.

Solana Tabanlı DeFi Protokolünde Yeni Gelişme: Erişimi Kısıtladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik