Anasayfa Altcoin Solana, Tüm Kayıpları Telafi Etti: 14 Ayın En Yüksek Seviyesi...

Solana, Tüm Kayıpları Telafi Etti: 14 Ayın En Yüksek Seviyesi...

Altcoin

Solana (SOL) fiyatı, 14 ayın en yüksek seviyesini kaydederek FTX çöküşü sonrası gelen bütün kayıpları telafi etmiş oldu.

Solana, Tüm Kayıpları Telafi Etti: 14 Ayın En Yüksek Seviyesi...
Hızlı İçerik

Solana (SOL), son 24 saat içinde yüzde 12 artış göstererek ve 14 ayın en yüksek seviyesi olan 46 dolara ulaşarak kesinlikle durdurulamaz bir ralli yapıyor gibi görünüyor. Bu hareketle Solana, kripto para borsası FTX'in çöküşünün ardından gelen tüm kayıpları telafi etti.

Spot on Chain verilerine göre; Solana boğaları, FTX'in 21 milyon dolar değerinde 500.000'den fazla SOL'u unstake ettiği gün bile üstünlüğünü korumaya devam ediyor.

Son fiyat artışıyla birlikte Solana, aylık kazancını yüzde 80'in üzerine çıkardı. Solana, ayrıca yıl başından bugüne yüzde 350'den fazla kazançla diğer tüm ilk 10 kripto para biriminden daha iyi performans gösteriyor.

Bundan böyle Solana'nın 50 dolara doğru bir ralliyi tetiklemek için 40 dolar desteğine tutunup tutunamayacağını görmek ilginç olacak. Öte yandan, Solana'daki DeFi TVL de son birkaç hafta içinde iyi bir aktivite göstererek iyi bir performans yakaladı.

Solana projesi, itibarını yitirmiş eski kripto patronu Sam Bankman-Fried ile olan ilişkisinden uzaklaşmaya çalışırken SOL kayda değer bir artış yaşıyor. 

SOL'un yükselişine katkıda bulunan bir faktör, Solana'nın etkileyici operasyonel performans geçmişine atfediliyor. Solana, bir önceki yıl yaşanan 14 olaya kıyasla 2023'te yalnızca tek bir ağ kesintisiyle karşılaştı.

Solana, Tüm Kayıpları Telafi Etti: 14 Ayın En Yüksek Seviyesi...

Solana ve Amazon AWS

Breakpoint 2023'te Solana, blockchain erişilebilirliği ve entegrasyonu konusunda önemli bir ilerlemeyi açıkladı. Solana, Node Runner uygulaması aracılığıyla Amazon Web Services (AWS) üzerindeki düğümlerinin kullanılabilirliğini ilk kez tanıttı.

Bu duyuru, Solana ağını küresel ölçekte işletmeler ve girişimler için daha erişilebilir hale getiriyor. Solana'nın düğümlerine AWS üzerinden erişmek, konsensüs ve Uzaktan Prosedür Çağrıları (RPC) düğümlerinin dağıtımını kolaylaştırarak kapsamlı teknik uzmanlık ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 

Bu geliştirme, işletmelerin merkeziyetsiz uygulamalarını (dApps) Solana blockchain'e sorunsuz bir şekilde bağlamalarına imkân tanıyarak yüksek verim ve uygun maliyetli işlem yeteneklerini tamamen ortaya çıkarıyor.

Solana Vakfı'ndan Dan Albert, bu gelişmeden duyduğu heyecanı şu sözlerle ifade etti: "Bu, Solana ekosistemi için ileriye doğru atılmış bir adımı temsil ediyor. Bir düğümü çalıştırmak için gereken uzmanlık önemli ölçüde azaldı ve Solana'da devreye almak her zamankinden daha kolay hale geldi".

Kaynak: CoinGape

Solana, Tüm Kayıpları Telafi Etti: 14 Ayın En Yüksek Seviyesi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar