Anasayfa Analiz Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!

Analiz

SXP boğaları, tüccarlar kısa vadeli satış fırsatlarını gözetlerken artan piyasa değeri ve toparlanma potansiyeli ile hareket halinde...

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!
  • SXP, yatırımcıların hızla alıp sattığı hiperaktif bir piyasa yaşıyor.
  • Ayı momentumu, negatif MACD ve stokastik RSI değerleri ile güçleniyor.
  • Yatırımcılar, önemli pozisyonlar almadan önce trend onayını beklemelidir.

Solar Network (SXP) boğaları, fiyatların gün içi en yüksek seviyesi olan 0,8541 dolar ile en düşük seviyesi olan 0,7858 dolar arasında değişmesiyle son 24 saatte öne çıktı. SXP, yazının yazıldığı sırada %2,92 artışla 0,8107$'dan işlem görüyor.

Ralli sırasında piyasa değeri %0,05 artarak 451.404.243$'a ve 24 saatlik işlem hacmi %55.67 düşerek 507.758.454$'a geriledi. İşlem hacmi, piyasa kapitalizasyonunu aştı ve bu, yatırımcıların hızla SXP'yi alıp satmasıyla piyasanın hiperaktif olduğunu gösteriyor.

SXP cephesindeki son artış, Güney Koreli tüccarların SXP boğa trenine atlamasından ve Binance'in 31 Mart'ta bunun SXP token hareketini etkinleştireceğini açıklamasından kaynaklanıyor. Bu hamle, SXP'nin likiditesini artırmayı ve platforma ek yatırımcıları çekmeyi ve potansiyel olarak piyasa kapitalizasyonunu daha da artırmayı amaçlıyor.

SXP Fiyat Analizi: Ayılar vs Boğalar

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!

2 saatlik fiyat grafiğindeki MACD çizgisi, sinyal çizgisinin altına düştükten ve 0,01788746 puanla güneye doğru yöneldikten sonra düşüş eğilimi oluşturdu. Bu hareket, kısa vadeli eğilimin negatife döndüğünü ve düşüş ivmesinden yararlanmak isteyen tüccarlar için olası bir satış fırsatı olabileceğini gösteriyor.

Negatif MACD histogram çubuklarının ortaya çıkması, yakında ek bir düşüş hareketine yol açabilecek satış baskısının gelişmekte olduğunu gösterir.

Aroon yükselişi %21,43 olmasına rağmen, Aroon düşüşü %7,14, bu da yükseliş trendinin hala bir miktar gücünün kalabileceğini, düşüş trendinin hız kazandığını ve muhtemelen yakında yerini alabileceğini gösteriyor.

Aroon yükselişi ve Aroon düşüşü arasındaki %14,29'luk fark da piyasanın hala yükselişte olduğunu gösteriyor; bu nedenle, tüccarlar piyasada herhangi bir önemli pozisyon almadan önce bir trendin tersine çevrildiğinin onaylanmasını beklemek isteyebilirler.

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!

Göreceli Güç Endeksi (RSI), sinyal çizgisinin altına düşerek 53,47 değeriyle SXP'de artan düşüşü gösteriyor. Bu puan, SXP'nin artık aşırı alım veya aşırı satım durumu olmayan nötr bir bölgede olduğunu gösterir.

16.33'lük stokastik RSI değeri ve sinyal çizgisinin altındaki hareket, SXP'deki negatif momentumun güçlendiğini ve tüccarların kısa pozisyonları dikkate alması gerektiğini ima ediyor. Bu hareket, RSI'nın satış sinyalini doğrulayarak yakında olası bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Piyasaya indirimli olarak katılmayı uman yatırımcılar için potansiyel satın alma fırsatına katkıda bulunur.

Chaikin Para Akışı (CMF) negatif bölgede olduğundan ve -0.06'yı gösterdiğinden, ayılar SXP piyasasında üstün görünüyor. Bu hareket, paranın SXP piyasasından ayrıldığını gösterir, bu da kısa vadede ek fiyat düşüşlerine yol açabilir. Ancak kuzeye doğru “0” çizgisine doğru gittiği için ayının piyasadaki hakimiyeti zayıflayabilir ve fiyat kısa sürede toparlanabilir.

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti!

Sonuç olarak, SXP'nin kısa vadeli eğilimi negatife dönüyor, ancak yükseliş eğilimi hala bir miktar güce sahip olabilir. Tüccarlar, piyasada önemli pozisyonlar almadan önce trendin tersine dönmesini beklemelidir.

Solar Fiyat Analizi: SXP Coin'in Boğa Treni Hızını Kaybetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan