Kripto Para Haberleri

Son 24 Saatte 180 Milyar Dolarlık Erime Kaydedildi

Çin’in yaptırımları ve Elon Musk’ın açıklamaları derken piyasaların son 24 saatlik süre zarfında 180 milyar dolarlık erimeye imza attığını biliyor muydunuz? Bu her ne kadar büyük bir rakam gibi görünse de bitcoin gibi güçlü varlıkların bu durumu toparlayacağına olan inanç tam. Çin, kendi kripto para birimini daha popüler ve daha tercih edilir hale getirmek adına birtakım yasaklar getirdi. Elon Musk ise Tesla’nın Bitcoin’i ödeme araçları kısmından çıkardığını duyurdu. Tüm bunlar arka arkaya gelince büyük düşüş başladı.

Peki piyasanın en büyük para biriminde durumlar nasıl? 31.000 dolar’ın altına kadar gerileyen Bitcoin, toparlama süreci için savaş veriyor. Bunun yanı sıra toplam Pazar hakimiyetine bakıldığında %45’lik bir oranın karşımıza çıktığını da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Piyasa Hakimiyetinin Artması Ne İfade Ediyor?

kripto piyasa

Boğaların en çok hassasiyet gösterdiği konulardan biri ve toparlama süreci ile birlikte büyük yükselişin sinyalleri de bu paya göre veriliyor diyebiliriz. 180 milyar dolarlık erime sonrası bitcoin Pazar payındaki artış gerçekten dikkat çekici. Bu denli büyük kayıplara ve düşüşe rağmen nasıl ayakta kalabildiğini merak edenler için verebileceğimiz en doğru ve en sağlıklı yanıt kesinlikle bu olacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Peter Smith: Bitcoin 4. Çeyrekte Artacak

Düşüş devam ederken Pazar payı artan tek varlık diyebiliriz. aslında bu detay da bitcoin’i en büyük yapıyor ve daha güvenilir hale getiriyor. Çin baskısı ve elon Musk açıklamaları ile birlikte kısa süre içerisinde büyük bir düşüşe imza atan piyasalar, hali hazırda dengeyi sağlayabilmiş değil. Aslında yalnızca Bitcoin değil, Ethereum gibi diğer büyük dijital varlıkla da bu düşüşe ayak uyduruyor ve yatırımcılarını üzmeye devam ediyorlar.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi yıl sonunda Bitcoin’in 100.000 Dolar olacağına duyulan güven ve inanç hali hazırda tam. Şu an için ütopik bir değerlendirme gibi görünse de Bitcoin bunu yapacak ve yaşatacak güce kesinlikle sahip. Hep birlikte takip ediyor ve yine paylaşıyor olacağız.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu