Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika: 1.150.000 XRP çalındı

Kripto para dolandırıcıları Bitcoin yükselirken tekrardan iş başına oturdu. Dolandırıcılar bu sefer de Ledger cüzdan sahiplerini hedefine aldı. Şu anda hala devam etmek olan bu oltalama dolandırıcılığı ile dolandırıcılar 1,150,000 XRP çaldı.

Ripple (XRP)

Sahte ledger.com internet sitesiyle dolandırıcılar 1,150,000 XRP’deb daha fazla kripto para çaldı. Kripto para dolandırıcıları Ledger wallet kullanıcılarını bilindik bir dolandırıcılık yöntemi olan mail gönderme yöntemi ile sahte internet sitesine çekti. XRP Forensics Twiter’ı Ledger’ı ve Ledger kullanıcılarını uyaran ilk kişi oldu.

Dolardırıcılar XRP’yi gönderdi

Xrplorer’a göre dolandırıcıların çaldığı XRP, Bittrex’e beş para yatırma işlemi üzerinden gönderildi. Ne yazık ki borsa, çalınan XRP’yi zamanında donduramadı.

Devam eden bir başka dolandırıcılıkta “Team Ripple” resmi hesabından geliyormuş gibi görünen iyi tasarlanmış bir kimlik avı e-postasıdır. Bu e-posta XRP hediye dağıtılacağını söyleyerek özellikle Ledger müşterilerine odaklanıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ShapeShift CEO: Durağan Koinler Değişkenlik Korkusunu Ortadan Kaldıracak

Bu sahte hediye XRP’ye hak kazanmak için bir müşterinin Ledger seed kodunu veya kripto para özel anahtarını teslim etmesi gerekiyor. 29 Temmuz 2020’de kullanıcılara gönderilen bir e-posta ile Ledger, veri açığı yaşadığını ve neredeyse bir milyon e-posta adresinin ele geçirildiğini açıklamıştı. Ayrıca, 9.500 müşterinin kişisel bilgileri ifşa edildi.

Son dakika: 1.150.000 XRP çalındı –

Ledger sitesinde sızıntıya neden olan bu güvenlik açığı hızlıca giderilmiş olsa da olan olmuştu. Şimdi, dolandırıcılar, Ledger kullanıcılarını bu çalınan adresler ile tespit ediyor  gibi görünüyor.

“Sıcak gelişme: Ethereum 2.0, 1 Aralıkta geliyor… ama uzmanlar uyarıyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/sicak-gelisme-ethereum-2-0-1-aralikta-geliyor-ama-uzmanlar-uyariyor/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu