Kripto Para Haberleri

Son Dakika: 200 Kripto Para Borsasının Kapatılabileceği Açıklandı

Güney Kore’nin mali düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Eun Sung-Soo, ülkedeki tüm kripto para birimi borsalarının kapatılabileceği konusunda uyardı. Güney Kore’de şu anda yaklaşık 200 kripto para birimi borsası var.

Güney Kore’de Tüm Kripto Borsaları Kapatılabilir

Geçen hafta Ulusal Meclis Siyasi İşler Komitesi’nin genel toplantısında, Eun Sung-Soo; “Ülkenin 200 kripto para birimi borsasının tamamı, özel bir finans yasası yürürlüğe girdikten sonra Eylül ayından sonra kapatılabilir.” dedi.

FSC başkanı kripto para borsalarının, revize edilmiş Özel Fonlar Yasası (Belirtilen Finansal İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanılması Yasası) uyarınca FSC’ye kaydedilmesi gerektiğini açıkladı. Eun Sung-Soo; “Şimdi zaman çizelgesine göre işlerini resmi olarak kaydettirmeleri için başvuruları kabul ediyoruz, ancak bugüne kadar hiçbir borsa operatörü başvurmadı” dedi. Hiçbir şirket kayıtlı olmadığı için, “Eylül ayında aniden kapatılabilecekleri” konusunda uyardı.

Kripto Para Borsası Nedir ve En İyisi Nasıl Seçilir?

Güney Kore kripto para yasalarını değiştiriyor

Özel Fonlar Yasası’nın revize edilmiş yasa tasarısı 25 Mart’ta yürürlüğe girdi ve hükümleri altı aylık bir ödemesiz sürenin ardından 24 Eylül’de yürürlüğe girecek. Yasa tasarısındaki değişiklik, kripto para borsaları da dahil olmak üzere kripto para sağlayıcılarının Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS) sertifikasını alma ve gerçek isimli hesapların verilmesi gibi gereksinimleri karşılamasını gerektiriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitGo, CoinDCX'e Saklama Hizmeti Sunacak

Finansal Hizmetler Komisyonu, bu gereksinimleri karşılayan kripto para birimi borsalarını kaydetmekten sorumludur. Bununla birlikte birçok kripto borsasının, özellikle gerçek adlı hesaplarla ilgili gereksinimleri karşılayamayacaklarından dolayı endişe duyuluyor ve bu da borsaların toplu olarak kapanmasına neden olabilir.

FSB başkanı Eun Sung-Soo kripto para birimlerinin para birimi olmadığını belirterek, hükumetin yatırımcıları “ani fiyat dalgalanmalarının tehlikeli olduğu” konusunda defalarca uyardığını vurguladı.

Kripto para vergileri geliyor

Ayrıca FSC başkanı, kripto para birimi yatırımlarından elde edilen kârın önümüzdeki yıldan itibaren vergilendirilebilir olacağını da söyledi. Strateji ve Maliye Bakanlığı şubat ayında, 2022’den itibaren kripto para birimi işlemlerinin elde edilen gelirin diğer gelirler olarak sınıflandırılacağını ve %20 vergi oranında ayrı olarak vergilendirileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta, Seul büyükşehir hükümetinin vergi departmanı, yüzlerce kripto para yatırımcısından gecikmiş vergilerle yaklaşık olarak 25 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirdi.

Yeni Başlayanlar için En İyi Kripto Para Ticaret Türü Nedir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu