Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika! 3 adımda Bitcoin bugün neden yükselişe geçti?

Lider kripto para Bitcoin bugün de 11,400 dolarlık desteğinin üzerinde kaldı ve BTC’nin bir numaralı rakibi dolar keskin bir şekilde düştü.

Bitcoin ve dolar arasındaki ters korelasyon tekrardan devreye girdi ama bu sefer her şey ABD FED başkanı Jerome Powell’ın IMF’de yaptığı yıllık toplantı ile tetiklendi.

3 adımda Bitcoin fiyatı neden yükseliyor?

1. Ön yargılı Bitcoin düşünceleri

ABD merkez bankası FED’in başkanı Jerome Powell bugün kripto paraların küresel ödemelerde hızlı ve ucuz olduğunu söyledi. Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan, Powell’ın kripto para düşüncelerinin çok önemli olduğunu ve ABD’nin kripto para düzenlemelerini yönlendirebileceğini söyledi.

Bağımsız piyasa analisti Scott Melker, özel olarak Jerome Powell’ın Bitcoin açıklamalarına dikkat edeceğini söyledi. Tüccarlar tüm bu etmenleri kullanarak Bitcoin’de kısa vadeli yükseliş yanlısı pozisyonlara girdiler. Bir diğer yandan bugün doların değer kaybetmesi Bitcoin piyasasından boğa hareketini güçlendirdi.

2. Çin’in büyümesi

Şu anda BTC/USD çifti %1,57 değer kazanarak 11,695 dolara çıktı. Aynı zaman içinde ABD dolar endeksi %0,45 değer kaybederek 93,29’a geriledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Paralarda Kolay 10x Ticaret Nasıl Yapılır?

Son dakika! 3 adımda Bitcoin bugün neden yükselişe geçti?

https://www.tradingview.com/symbols/TVC-DXY/

Michael Van de Poppe:

“DXY zayıf görünüyor. Bu zayıflık BTC’nin neden yükseldiğini açıklayacak derecededir.”

Küresel veriler de ABD dolarının Çin varlıklarına karşı zayıfladığını gösteriyor. Çin bugünü %4,9’luk bir ekonomik büyüme ile açtı. Analistler Çin’in korona virüs ile erken teması yüzünden şu anda olumlu durumda olduğunu ve ülkenin batıdaki artan vakalara karşın yatırımcıları kendine çektiğini söylüyor.

Çin finans uzmanı Esward Prasad:

“Çin büyük ihtimalle bu yıl olumlu büyümeye sahip tek ülke olacak.”

Bunun bir sonucu olarak dolar ABD’den çıkarak diğer piyasalara aktı ve Bitcoin ters korelasyon sayesinde değer kazanmaya başladı.”

3. ABD’de destek paketi umutları

ABD demokratlarının konuşmacısı Nanci Pelosi Beyaz Saray’a 3 Kasım’a yani ABD başkanlık seçimlerine kadar bir destek paketi çıkarması için 48 saat vermesinden sonra dolar güç kaybetmeye başladı.

Nanci Pelosi:

“Bu sürenin 48 saat olması yeni bir destek paketinin seçimlerden önce çıkarılması için gereklidir. Bazı şeylerin dondurulmasını istiyoruz. Bunu yapacak mıyız yapmayacak mıyız? Tekarardan iyimserim çünkü destek paketi tartışmalarına tekrardan geri döndük.”

Bu açıklamalar yatırımcıların piyasaya daha fazla dolar geleceğini öngörmesine neden oldu ve böylece kısa vadede yatırımcıların risk açlığı arttı. Jerome Powell’da destek paketinin yanında olduğunu söyleyince yatırımcılar Powell’ın düşüncelerini IMF panelinde açıklayacağını düşündü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme! CME tüccarlarına göre Bitcoin Aralık ayında 16,000 dolara yükselebilir

Tüm bu etmenler erken New York saatlerinde ve gün ortası Avrupa saatlerinde neden Bitcoin’in yükselişe geçtiğini açıklar derecededir.

“Bitcoin Fiyatı Ne Kadar? Bitcoin Nedir? 1 Bitcoin Kaç TL Kaç Dolar?” adlı günlük analizimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyati-ne-kadar-19-10-2020/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Duygu Harman

Meraklı bir yapım vardır. Bu sebeple araştırmalarımı detaylı bir şekilde yapmaktayım. Blockchain ve Defi merakım kısa süre önce başladı fakat tutku ile bağlandım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu