Bitcoin Haberleri

Son dakika: ABD Bitcoin düzenlemeleri üzerinde çalışmalara başladı!

Fox News muhabiri Charles Gasparino, Twitter hesabı aracılığıyla Joe Biden yönetiminin şu anda Bitcoin, kripto para birimleri ve genel olarak kripto para endüstrisine düzenleyici bir yaklaşım üzerinde çalıştığını iddia etti.

Joe Biden yönetiminin yönetimine yakın Wall Street yöneticilerinden alıntı yapan Gasparino, yeni düzenlemelerin erken aşamada olduğunu açıkladı. Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından yönetilecek olan kripto para düzenleme çerçevesinde önemli bir role sahip olacak.

Janet Yellen, yasadışı faaliyetler için birincil kullanım iddiaları nedeniyle Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında birçok kez olumsuz yorumlar yaptı. Analitik firması Chainalysis’ten elde edilen veriler ise farklı bir bakış açısı sunuyor ve BTC işlemlerinin %1’inden daha azının “suç amaçlı kullanıma” atfedilebileceği gösteriyor.

Charles Gasparin:

Kaynaklar, Joe Biden yönetiminin gelişen kripto para ticaretine düzenleyici bir yaklaşım geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu söyledi. Konuşmalar arasında yeniden düzenleme, faaliyetler ve BTC ETF olasılığı var.

Bitcoin düzenlemelerinde Gary Gensler etkisi

Fox News muhabiri Charles Gasparin, yakın zamanda atanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in rolünü vurguladı. Geçen cumartesi göreve başladığına yemin eden Gary Gensler, görünüşe göre Hazine ofisinden yeni bir düzenleyici çerçeve ile uygulanacak genel politika hakkında talimat bekliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Ünlü Fon Yöneticisi: “Bitcoin’de bir hareketlenme var”

Joe Biden yönetimi, kripto para piyasası için yeni bir düzenlemeyi onaylamak için çok fazla baskı altında olabilir. Tek başına SEC, farklı firmalardan 9’dan fazla Bitcoin ETF dilekçesine bakıyor. Bir başka baskı noktası ise kuzeyde, Kanada bu cephede gücünü pekiştiriyor olmasıdır. Kanada şimdiye kadar birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’sini onayladı.

Beyaz Saray’dan veya düzenleyicilerden resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Gasparino, önümüzdeki dört hafta içinde yeni bir düzenlemenin onaylanabileceğini iddia etti. Bu, ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle tesadüf olabilir.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’ın söylediği gibi yatırım şirketi Grayscale, ClearShares’in hisse senedi sahibi oldu. Bu şirket kısa süre önce Piton Intermediate Fixed Income ETF’sini PIFI’den BTC’ye değiştirdi.

Eric Balchunas, Grayscale’in bu ETF’yi Grayscale Bitcoin Trust’larını Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için bir temel olarak kullanabileceği konusunda spekülasyon yaptı. O zamandan beri, Clearshares ETF’nin primi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, temel puanlarda ve işlem hacminde 3 kat artış yaptı.

Son dakika: ABD Bitcoin düzenlemeleri üzerinde çalışmalara başladı! –
Son dakika: ABD Bitcoin düzenlemeleri üzerinde çalışmalara başladı! 2

Eric Balchunas, Grayscale’ın ürününün dönüştürülmesinin saf bir spekülasyon olduğunu defalarca yineledi. Ancak analist:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bill Gates, Bitcoin Başta Olmak Üzere Tüm Kripto Para Birimlerini Eleştirdi

GBTC yatırımcılarının tüm bunlardan önce BTC satın almaları için herhangi bir neden olup olmayacağını düşünmeye çalışıyorum, ancak bunun ne işe yarayacağından emin değilim. Her neyse, sayılar hala çok fazla sonuç çıkarmak için çok küçük ama izlemeye değer.

BTC, şu anda dolardan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafikte, BTC sırasıyla %5,9 ve %3,5 kayıplara sahip. ABD’de bir Bitcoin ETF’si onaylanırsa bu kripto para piyasasına yeni sermaye getirebilir. Böylece BTC yeni keşfedilmemiş bölgelere doğru çıkabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu