Anasayfa Sektörel Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti!

Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti!

Sektörel

Changpeng Zhao'nun kara para aklamayı önleme (AML) düzenlemelerini içeren bir davada suçunu kabul etmesi ABD'li bir yargıç tarafından kabul edildi.

Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti!

CZ olarak bilinen eski CEO'su Changpeng Zhao'nun kara para aklamayı önleme (AML) düzenlemelerini içeren bir davada suçunu kabul etmesi ABD'li bir yargıç tarafından kabul edildi. 

Seattle'daki Washington Batı Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde yakın zamanda yapılan bir mahkeme dosyasına göre Yargıç Richard Jones, Zhao'nun suç duyurusunu resmen kabul etti. Bu karar, Zhao ve Binance'in kara para aklama karşıtı uygulamalardaki düzenleyici eksikliklerini kabul etmesinden haftalar sonra geldi.

Yargıç Richard, "Bu Mahkeme, Amerika Birleşik Devletleri Sulh Ceza Hakiminin zamanında itiraz edilmeyen Raporunu ve Tavsiyesini değerlendirdikten sonra davalının suçunu kabul etmektedir. Sanığın bu tür bir suçtan dolayı suçlu olduğuna karar verilmiştir" dedi.

CZ'nin Hüküm Tarihi ve Kefalet Şartları

Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti!

Mahkemenin kabulü, Zhao'nun cezasının Şubat 2024'te verilmesi planlanıyor ve yasal işlemlerde büyük bir gelişmeye işaret ediyor. Bu davanın kapatılmasının, kripto para birimi endüstrisindeki mali düzenlemelerin uygulanmasında emsal teşkil etmesi bekleniyor.

Zhao'nun geçen ayki suç duyurusu, kendisinin ve Binance'in kara para aklamayı önleme ve yaptırım ihlallerindeki rollerini ele alan kapsamlı bir anlaşmanın parçasıydı. İtiraz anlaşmasının şartları uyarınca Zhao, 50 milyon dolar tutarında kişisel para cezası ödemeyi taahhüt etti ve Binance CEO'su görevinden feragat etti.

Şu anda kefalet karşılığında serbest bırakılan CZ, 23 Şubat 2024'te cezasıyla karşı karşıya kalacak. Tahliye şartlarına göre, Zhao'nun genellikle BAE'ye geri dönmesine izin verilecek, ancak ceza tarihinden iki hafta önce ABD'ye dönmesi gerekiyor. Yargıç Jones geçtiğimiz günlerde Zhao'nun bu şartlarla ilgili nihai karara kadar şimdilik ABD'de kalmasını emretti diyebiliriz.

Binance'in Cezası ve Yönetim Değişiklikleri

Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti!

Buna paralel olarak Binance, tarihteki en büyük kurumsal cezalardan biri olan 4,3 milyar dolarlık kurumsal uzlaşmayı kabul etti. Bu savunma, kripto borsa uyumluluk uygulamalarını hedef alan bir dizi federal soruşturmada önemli bir gelişmeye işaret ediyordu.

Zhao'nun suçunu itiraf etmesi ve ardından gelen istifasının ardından Binance, yönetim yapısında önemli değişikliklere uğradı. Binance'in eski yöneticisi Richard Teng, CEO rolüne adım attı.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Teng, borsanın yaşadığı dönüştürücü değişiklikleri vurguladı ve şu sözleri söyledi;

"Binance artık ilk günlerinden 'tamamen farklı...'"

Kaynak: Cryptonews

Son Dakika: ABD Yargıcı CZ'nin Suç İtirafını Kabul Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik