Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika! ABD’nin dolar politikası Bitcoin’i nasıl etkileyebilir?

ABD doları önümüzdeki günlerde güç kaybetmeye devam ederse Bitcoin güçlenebilir ancak lider kripto para başka bir hisse piyasaları düşüşünden korunamaz.

  • Zorlanan ABD ekonomisine yardımcı olmak için FED piyasaya trilyonlarca dolar göndermiştir.
  • ABD doları hale güç kaybetse de Bitcoin mart ayı düşüşlerinden kurtulmuştur.
  • Doların gücü azalmaya devam ederse Bitcoin güçlenecektir.

Bitcoin (BTC) ve Dolar

https://www.google.com/finance

Doların düşüşü Bitcoini nasıl etkiler?

Hisse senedi piyasalarının öncülüğünde şubat ve mart ayı ortalarında %50 değer kaybeden Bitcoin bu düşüşten 5 ay içinde kurutularak 12 bin dolara çıkmıştır. Şu anda BTC dünyada artmakta olan 2. COVID-19 dalga korkuları yüzünden 10 bin doların biraz üzerindedir. Dünyanın rezerv para birimi olan dolar ABD hisse ve mülk piyasası ile büyük bir oranda korelasyona sahiptir. Bitcoin genel olarak korelasyona sahip olmayan bir varlık olarak tanıtıldığından dolayı ABD dolarının enflasyonu gibi risklerine karşı bir korunma varlığı olarak kullanılır.

ABD doları güç kaybetmeye devam ettikçe Bitcoin güç kazanacaktır. FED enflasyon oranının %2’nin üzerine tutmaya devam eder ve hala para basmaya devam ederse tüm piyasalarda bir yükseliş bekleyebiliriz. Bu para politikası Bitcoin fiyatında kısa vadede yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir. Tüm bunlara rağmen ABD Federal Rezervinin para politikası geri teperse ve hisse piyasası düşüşe geçerse Bitcoin’in de düşüşe geçme ihtimali çok yüksektir. Lider kripto paranın ne kadar düşeceği ise bilinmemektedir.

“Son dakika! Ripple fiyatında dönüm noktasına yaklaşıldı! Ripple düşer mi?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-ripple-fiyatinda-donum-noktasina-yaklasildi-ripple-duser-mi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu