Bitcoin Haberleri

Son dakika: Analistler Bitcoin fiyatının neden 19.000 doların üzerine çıktığını açıkladı!

2017’den beri ilk kez Bitcoin bugün 19.000 doların üzerine çıktı. Birden fazla gösterge rallinin devam edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Aralık 2017’deki tarihi ralliden bu yana ilk kez 24 Kasım’da 19.000 dolar ulaştı. Lider kripto paranın güçlü fiyat hareketi arakasındaki üç ana nedeni analistler açıkladı. Bitcoin’in devam eden rallisini güçlendiren ana faktörlerden ilk üçü balinaların hala BTC alması, azalan tedarik ve yükselen hacimdir.

Bitcoin balinaları hala Bitcoin satın alıyor

Kasım ayı boyunca, Bitcoin fiyatı yükseldikçe balinalar istikrarlı bir şekilde Bitcoin almaya devam etti. Whalemap Bitcoin balinalarının hangi seviyelerde BTC satın aldığını aşağıdaki resim ile açıkladı.

Yukarıdaki resimde bulunan BTC alım kümeleri Bitcoin balinalarının bu fiyat seviyelerindne yüklü miktarda BTC aldığını ve aldıkları bu BTC’yi hareket ettirmediği gösteriyor. Analistler balinaların BTC biriktiğini ve yakın vadede satış yapma niyetlerinin olmadığını söylüyor.

Devam eden Bitcoin rallisi ile önceki fiyat döngüleri arasındaki fark, son yükseliş trendinin daha sürdürülebilir olduğunun kanıtlanmış olmasıdır. Aslında, balinaların BTC satın aldıkları her bir küme BTC fiyatının savunduğu en büyük destek seviyeleridir.

18 Kasım 2020’de Bitcoin 17.200 dolara düştüğünde, Whalemap analistleri yeni balina desteğinin 16.411 dolarda olduğunu söyledi.

Whalemap:

Kümeler Bitcoin balinalarının şu anda ellerinde bulundurdukları BTC’yi satın aldıkları fiyatları gösteriyor. Bu kümelerin seviyeleri ayrıca BTC destek seviyeleridir. Son düşüşte 15.762 dolardan destek bulduk ve fiyat %15 fiyat yükseldi. 16.411 dolarlık yeni küme görevini yerine getirecek mi?

O zamandan beri Bitcoin birkaç kez 18.000 doların altına düştü ama BTC bugün yükseliş hareketini geri kazandı ve ilk olarak 18.800 doların üzerine ve kısa süre önce 19.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin (BTC)

Santiment’ten gelen veriler de benzer bir trendin olduğunu gösteriyor. Santiment araştırmacıları, son aylarda BTC balina sayısının önemli ölçüde arttığını açıkladı.

Santiment:

En az 10.000 BTC’ye (şu anda 185 milyon dolar veya daha fazla) sahip balinalarının miktarı BTC fiyatı 18 bin doların üzerine çıkarken son birkaç gün içinde 114’e yükseldi. Buna ek olarak, en az 1.000 dolar değerinde BTC’ye (18,5 milyon dolar) sahip olan cüzdanların miktarı 2.449’a çıkarak yeni bir ATH’ye ulaştı!

Bitcoin arzı tükeniyor…

2020 boğa döngüsü boyunca borsa rezervlerinde bulunan Bitcoin sürekli düşüş yaşadı. Yatırımcılar ve balinalar, BTC satmak istediklerinde borsalara BTC yatırır. Dolayısıyla Bitcoin rezervlerindeki bu son düşüş piyasada daha az satıcı olduğu anlamına geliyor.

Ünlü analist Byzantine General:

Kripto para borsaları, BTC rezervlerine ekleme yaptığında bu yeni BTC’ler neredeyse anında tükenir. Bu yüzden kelimenin tam anlamıyla herkes için yeterli Bitcoin yok.

Bitcoin hacmi aya gidiyor

Bitcoin (BTC)

Hem kurumsal hem de spot kripto para borsalarda Bitcoin hacmi Eylül ayından bu yana çok hızlı bir şekilde artıyor. CME Bitcoin vadeli işlemlerinde ve opsiyonlarında bulunan açık pozisyonların miktarı Kasım ayında 1 milyar doları aştı ve Binance’ın BTC / USDT çifti sürekli olarak günlük hacimde 1,5 milyar doların üzerindeydi. Aynı zamanda çeşitli veriler türev veya vadeli işlem piyasalarının değil de spot piyasalarının Bitcoin rallisini yönlendirdiğini gösteriyor. Spot borsa kaynaklı BTC trendi, BTC rallisini daha istikrarlı bir hale getiriyor ve büyük düzeltmelerin riskini azaltıyor.

Bitcoin vadeli işlem piyasası bir Bitcoin rallisini sırasında hacmin çoğunu oluşturduğu zaman büyük derecede tasfiye riski vardır. Bu sefer, spot piyasa ralliye liderlik ediyor ve böylece Bitcoin sağlam temeller ve daha sağlam sürdürülebilirlik ile yükseliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu