Kripto Para Haberleri

Son dakika: Beklenmeyen açıklama geldi! ABD, Dijital Dolar Yapacak

ABD FED başkanı Jerome Powell, dijital dolar kavramıyla ilgili sorulara yanıt olarak 24 Şubat 2021 Çarşamba günkü ABD Meclis Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, 2021’de FED’in Dijital Dolar konusunda halkla ilişkilerini geliştireceğini söyledi.

Jerome Powell; “Bu önemli bir yıl olacak. 2021, halkla oldukça aktif bir şekilde iletişim kuracağımız yıl olacak. Jerome Powell’a göre, yeni gelişmeler halka açık etkinlikler aracılığıyla gerçekleşecek. Powell daha fazla ayrıntı vermedi, ancak ABD merkez bankasının bu olayların yaygınlaştırılması üzerinde çalıştığını söyledi.

ABD’nin Dijital Dolar Yapma İhtimali Çok Yüksek

Son dakika! ABD FED başkanı Jerome Powell dijital paralar hakkında konuşma yapacak
Son dakika: Beklenmeyen açıklama geldi! ABD, Dijital Dolar Yapacak - Koinbox.net

Yine de ABD Merkez Bankası halka resmi olarak bir plan sunmayı planlamıyor. Jerome Powell’a göre, bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çevreleyen politika ve teknik sorular hala devam ediyor. FED, sağlamlaştırılmış bir fikir üzerine yorum yapmak yerine belirlediği sorunlar hakkında geri bildirim almak için kamuoyunu değerlendirecek.

Ayrıca Jerome Powell bugün ABD Merkez Bankasının dijital bir dolar ile ilgili olarak belirlediği teknik zorluklara çözümler bulmak için çalıştığını açıkladı. Ayrıca, CBDC’leri araştıran veya yayınlayan diğer merkez bankalarıyla da görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

ABD FED başkanı, dijital bir doların yapılması için yeni yasalar gerekebileceğini belirtti. Ancak, Jerome Powell bunun ne zaman ve nasıl olacağını açıklamadı.

dolar-usd-Binance USD (BUSD)
Son dakika: Beklenmeyen açıklama geldi! ABD, Dijital Dolar Yapacak - Koinbox.net

Jerome Powell:

Hangi yöne gittiğimizi görene kadar bu konu net değildir. Bu, Kongre planını yaparken merkez bankasından daha fazla haber alabileceği anlamına geliyor. İlerleyen zamanlarda ABD Meclis Finansal Hizmetler Komitesi ile önemli ölçüde ilişki kuracağız.

Salı günkü Senato duruşmasında Senatörler Cynthia Lummis ve Bill Hagerty FED’in CBDC ilerlemesi hakkında Jerome Powell’a baskı yaptı. Bu konuşmalar sırasında FED başkanı dijital doları “yüksek öncelikli bir proje” olarak nitelendirdi.

Jerome Powell geçtiğimiz zamanlarda FED’in dijital dolar ve diğer dijital varlıkla ilgili çıkarları üzerindeki çalışmalarını artırdığını söylemişti. Hatta Jerome Powell geçen yıl bir CBDC’nin ABD’deki ödeme sistemine yardımcı olabileceğini kabul etti.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün