Anasayfa Sektörel Son Dakika: Binance.US-Voyager Anlaşması Ortadan Kalktı!

Son Dakika: Binance.US-Voyager Anlaşması Ortadan Kalktı!

Sektörel

Binance.US, iflas etmiş kripto para kredi kuruluşu Voyager varlıklarını satın almasına izin verecek bir anlaşmayı durdurdu. İşte detaylar...

Son Dakika: Binance.US-Voyager Anlaşması Ortadan Kalktı!

Binance.US, iflas etmiş kripto para kredi kuruluşu Voyager varlıklarını satın almasına izin verecek bir anlaşmayı durdurdu. Fesih, Voyager'ın varlıklarını elde etmeye yönelik bir anlaşmanın ikinci kez tamamlanamamasına işaret ediyor.

Voyager, Binance.US'nin zor zamanlar yaşayan kripto kredi kuruluşuna 25 Nisan 2023'te varlıklarını satın alma anlaşmasını fesheden bir mektup gönderdiğini açıkladı ve en son gelişmeyi "hayal kırıklığı yaratan" olarak nitelendirdi.

Kapatmayı da doğrulayan Binance.US, fişin çekilmesi için bir neden belirtmedi ancak ABD'deki düzenleyici sorunları vurguladı.

"Bu süreç boyunca umudumuz, Voyager müşterilerinin kriptolarına ayni şekilde erişmelerine yardımcı olmak olsa da, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortam, tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir çalışma ortamı getirdi."

Binance.US'un, kripto borç verenin müşterilerinin çoğunluğu tarafından tercih edilen Voyager'ın varlıklarını satın alma girişimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Adalet Bakanlığı tarafından muhalefetle karşılandı.

Emtia Vadeli işlem Ticaret Komisyonu (CFTC), şirketin federal ticaret yasalarına aykırı olarak ABD'li müşterileri talep ettiğini iddia ederek uluslararası kuruluş Binance'e de dava açtı.

Mahkemeler yakın zamanda Binance ABD ile Voyager arasındaki satın alma anlaşmasının devam etmesini onaylamış olsa da, Binance'in feshi, iki varlık satın alma anlaşmasının başarısızlığına tanık olan Voyager müşterileri için yeni bir darbe olabilir.

Binance.US'tan önce, uluslararası FTX firmasının Amerikan kolu olan kripto borsa FTX.US, Voyager'ın varlıklarını satın almak için Ekim 2022'de yapılan ihaleyi kazandı. Ancak anlaşma, FTX'in çöküşü ve Kasım 2022'deki nihai iflasının ardından başarısız oldu.

Voyager, Etkilenen Müşterileri Geri Ödemeye Odaklanıyor

Son Dakika: Binance.US-Voyager Anlaşması Ortadan Kalktı!

Bu arada Voyager, bir sonraki eylem planının, Bölüm 11 planına dayalı olarak varlıkları Temmuz 2022'de dondurulan müşterilere doğrudan geri ödeme yapmak olacağını söyledi.

“Plana uygun olarak, doğrudan dağıtımlar yoluyla müşterilere değer döndürmek için şimdi hızla hareket edeceğiz. Sonraki adımlar ve müşterilerin yapması gereken işlemler hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi sağlayacağız.”

Zor durumdaki kripto para birimi borç vereni ayrıca, Binance'in tüm Voyager müşteri bilgilerini kalıcı olarak imha etmesi ve varlık satın alma anlaşmasında belirlenen şartlara göre bu tür bilgilerle kurulmuş tüm hesapları kapatması gerektiğini söyledi.

Son Dakika: Binance.US-Voyager Anlaşması Ortadan Kalktı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan