Bitcoin Haberleri

Son dakika: Bitcoin 19 bin dolara yükseldi! Tarihi rekorunu geçecek mi?

Bitcoin fiyatı, Aralık 2017’nin ortasından bu yana ilk kez bugün 19.000 doların üzerine çıktı. 19.100 dolar kadar çıkan Bitcoin kısa süre içinde 19.000 doların altına geriledi. Bitcoin bugün %1,5 ve geçen hafta %13 arttı.

Bitcoin-bull
https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin 19,100 dolara yükseldi

Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev:

Mart ayında, BTC’nin 2020 sonuna kadar 50.000 dolara ulaşabileceğini söylemiştim ve şimdi bu yükseliş trendine dair kanıtlar var. Piyasalar yuvarlak sayılar gibi; Bitcoin 16.000 doları geçti, ardından birkaç gün içinde 18.000 doları geçti. Bir sonraki durak 20.000 dolardır.

MicroStrategy, Square ve PayPal gibi şirketlerin kripto paraları desteklediklerini duyurmasıyla Bitcoin’bu yılın sonuna kadar 50.000 dolara çıkabilir. Bu yükseliş hareketi çılgınlıktan değil, kripto paraları ana akıma itecek büyük, ileri görüşlü, finans ve teknoloji meraklısı kurumların yönlendirdiği bir rekor olacaktır.

Bitcoin ticaret hacimleri de toparlanmaya başlıyor. Geçen hafta Çarşamba günü, Bitcoin 18.000 doların üzerine çıktığında BTC hacmi 20-30 milyar dolardan 49 milyar dolara çıktı. Dün ise Bitcoin ticaret hacmi 42 milyar dolara düştü. Yine de 42 milyar dolarlık hacmi normalden yüksektir.

Bitcoin’in fiyatı arttıkça piyasa değeri de artıyor. Lider kripto para kısa süre önce piyasa değeri olarak ödeme devi Mastercard’ı geçti ve dünyanın en büyük varlıkları arasında 16. sırada yerini aldı

Bu son ralliyi yönlendiren birkaç faktör var. Bunlar arasında MicroStrategy ve Square gibi büyük şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması ve ödemeler devi PayPal’ın Bitcoin ve diğer 3 kripto paraya destek eklemesi yer alıyor. Bitcoin’e duyulan talep artıyor ama Bitcoin’in 2020 halvingi ile BTC arzı yarıya düştü. Artık günlük olarak daha az Bitcoin üretiliyor ve daha fazla Bitcoin alınıyor.

Bitcoin tarihi rekorunu geçecek mi?

Bitcoin Hangi Bankalardan Alınabilir?

2017’nin sonlarında kripto paranın tarihi boğa koşusunun ortasında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi görülen 17 Aralık’ta kabaca 20.089 dolara yükseldi. Bundan kısa süre sonra, BTC’nin yaklaşık olarak 2018’in sonunda 4.000 dolara kadar düştüğünü gördüğümüz keskin düşüş trendi başladı.

Stably CEO’su ve kurucu ortağı Kory Hoang:

Perakendeciler, kurumların yaptığı gibi tekrardan tam olarak kripto paraya geri dönmedi. Bu yüzden şu anki Bitcoin rallisi 2017’den daha çok 2016’ya benziyor.

Büyük ihtimalle yıl başına kadar Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde etmek için 20.000 doların üzerine çıkacak. Perakendeciler ve şirketler bir kez daha kripto para ve blockchain teknolojisini benimsediğinde, BTC’nin ne kadar yükselebileceğini söylemek mümkün değildir.

Yine de Bitcoin fiyatı 2017 sonrasındaki gibi hızlı bir şekilde düşebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu