Altcoin Haberleri

Son dakika: Bitcoin Cash ağına çifte harcama saldırısı yapıldı!

Kısa süre önce Bitcoin Cash ağından ayrılan BCHA ağına bugün kimliği bilinmeyen bir madenci çifte harcama saldırısı yaptı. voluntarism.dev adlı madenci ağda Coinbase kuralarını %8’den %100’e çıkardı. Böylece madenciler blok ödüllerinin hepsini IFP adresine göndermeye başladı.

Bitcoin Cash

BCHA madencilerinin blok ödüllerinden kazandığı %8 ödül çok az olduğundan dolayı böyle bir saldırının yapıldığı düşünülüyor. %8 işlem ücretlerinin %100’e çıkarılması ile BCHA ağının öleceği düşünülüyor.

voluntarism.dev Twitter’da:

BCHA’nin bizim elimizden çaldığı para harcamalarımızı karşılamıyor. Uzun süredir madencilik yapan balinalarız. Bunu yıllarca devam ettirebiliriz. Bir sonraki zaman for ayrılması yaptığınızda: kendi genesis blokunuzu, kendi iş kanıtları algoritmanızı kullanın ve kendi topluluğunuzu kendiniz oluşturan. BCH korunuyor!

Bitcoin Cash ABC fiyatı etklenmedi

BCHA’yı destekleyen kripto para borsalarında ise BCHA fiyatı bu saldıran etkilenmemiş gibi duruyor. Yine de çifte harcama saldırısı ile kripto paraların fiyatının etkilenmesi için borsalardan delist edilmesi gerekiyor. Bazı kişiler şu anda borsaların BCHA’yı delist yapmasını istiyor.

Ethereum kurucusu ve CEO’su Vitalik Buterin:

BCHA madencilik havuzuna yapılan %51 saldırısı ağı yok etmeyi hedefliyor. Bu bir iş kanıtlar ağının yok edilmesi üzerine yapılan ilk saldırı olabilir.

Bitcoin Cash ABC geliştiricileri ise bu çifte harcama saldırısının bir kişi tarafından yapıldığını ve BCH ABC projesinin Coinbase kararı getirmesi ile ödülleri %8’e sabitlemenin ağın bir defans mekanizması olduğunu iddia ediyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu