Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika! Bitcoin dolandırıcısı Alexander Vinnik’in duruşması bugün görülecek!

Bitcoin dolandırıcılığı yaptığı iddialarıyla tutuklanan Rus kripto para borsası BTC-e’nin sahibi Alexander Vinnik’in duruşması bugün Paris’de görülecek. Alexander Vinnik 2017 yılında ailesi ile Yunanistan’da tatil yaparken tutuklanmış ve bu yıl Fransa’ya iade edilmişti.

Çok beklenen Bitcoin dolandırıcılığı duruşması bugün gerçekleşecek

Fransız düzenleyiciler Alexander Vinnik’in “Locky” adlı Bitcoin fide yazılımını oluşturduğunu düşünüyor. 2016 ve 2018 arasında birçok Fransız şirket bu kötü yazılım tarafından hacklendi ve bilinen kadarıyla 20 şirket BTC-e’ye Bitcoin göndermek zorunda kaldı.

Bitcoin (BTC)

https://www.google.com/finance

41 yaşındaki Alexander Vinnik fidye yazılımı dolandırıclığı yapmakla suçlanıyor. Vinnik’in 157 milyon dolar çaldığı düşünülüyor. Ayrıca suçlu 10 yıllık hapis cezası ile karşı karşıya. Buna ek olarak masum olduğunu söyleyen Alexander Vinnik, ABD’de 21 yıllık hapis cezası ile suçlanıyor. Alexander Vinnik’in ABD’de milyarlarca dolar değerinde kara para aklama, kimlik hırsızlığı ve uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı da iddia ediliyor. Şimdi kadar Vinnik, BTC-e’de tek danışman olduğunu iddia etti ve tüm suçlamaları reddetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Düşen kazançlar DMM'yi kripto para madenciliğinden vazgeçirdi!

Rusya’da da aranan Alexander Vinnik, Rusya’ya gönderilmesi için açlık grevi bile yaptı. Vinnik Rusya’da 11,200 dolar çalmak gibi daha hafif suçlamalar ile karşı karşıya.

“Son dakika! 3 adımda Bitcoin bugün neden yükselişe geçti?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-3-adimda-bitcoin-bugun-neden-yukselise-gecti/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu