Bitcoin Haberleri

Son dakika: Bitcoin en yüksek seviye rekorunu kırdı!

Uzun süredir beklenen yeni bir Bitcoin en yüksek seviye rekoru dakikalar önce kırıldı. 3 gündür düşük seviyelerden işlem göre lider kripto para bugünkü boğa koşusu ile 2017’de ulaştığı en yüksek seviye rekorunu bugün dakikalar önce kırdı.

Son dakika: Bitcoin en yüksek seviye rekorunu kırdı! - Koinbox.Net

Bitcoin’de en yüksek seviye rekoru kırıldı

3 yıllık bir beklemeden sonra Bitcoin sonunda en yüksek seviye rekorunun üzerine çıktı. Bitstamp’da 19,660 dolar olarak kaydedilen bu rekor bugünkü yükseliş hareketi ile geçildi. Binance’da kaydedilen rekor ise 2017 yılında 19,800 dolar olup BTC kısa süre önce Binance’da 19,863 dolardan işlem gördü.

2017 rallisinden sonra düşüşe geçen Bitcoin 2018’de ayı marketine girdi. Bu ayı marketinde çoğu uzman ve analist Bitcoin’in öldüğünü bile iddia etti. O zamanlarda altcoin piyasası da BTC gibi çok büyük darbe almıştı. Çoğu altcoin değerinin %90’ını kaybetmişti.

En Kolay Bitcoin Kazanma Yolları

2019 yılı Bitcoin ve kripto paralar için umutlu geçti. 2019 yaz aylarında BTC boğa koşusu yaptı ve temmuz ayında 14,000 dolara kadar çıktı. Bu seviyeden sonra düşüşe geçen BTC korona virüs salgının patlak vermesi ile 2020 mart ayında 3,800 dolara dokundu. Yine de tüm dünyada artmakta olan belirsizlikler nedeniyle Bitcoin kendini 3,800 dolarlık düşük seviyelerden kurtardı ve o dakikadan beri yükseliyor.

2020 Bitcoin’in yılı oldu

2020 daha bitmemiş olsa da Bitcoin kayda değer yükselişleri ile 2020’ye darbe vurmuş bir varlık oldu. Covid-19 kaynaklı genel piyasa düşüşlerinden sonra Bitcoin %400 oranında değer kazandı. Bitcoin hala yavaşlayacak gibi durmuyor.

2017 Bitcoin boğa koşusu perakende marketinin BTC ile ilgilenmesinden kaynaklanmıştı. 2020’de ise durum böyle olmadı ve şu anki boğa koşusu BTC temel metrikleri ve kurumsal şirketlerin enflasyon risklerini azaltmak için BTC satın aldığından kaynaklanıyor. PayPal gibi alanında lider ödeme şirketlerinin de BTC’ye destek eklemesi tüm bu faktörleri bir adım öteye taşımıştır.

Son dakika! Bitcoin’de çok büyük bir alım sinyali gelmek üzere...

Korona virüs salgını ışığında ABD hükumetinin dolar basması ile ABD doları güvenli yatırım gücünü kaybediyor. Doların diğer itibari paralar karşılığında düşmesi ile Bitcoin keskin bir şekilde yükseliyor. Bugün DXY %0,28 değer kaybetti, Bitcoin ise neredeyse %9 değer kazandı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu