Bitcoin Haberleri

Son dakika! Bitcoin yükselişi devam ediyor! 42.000 dolara çok az kaldı

Bitcoin, bugün %5’den fazla değer kazanarak 41.950 doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye çıktı. Bitcoin dünkü düşüşünü tamamen tersine çevirdi. Dünyanın en popüler kripto parası dün 36.500 dolara kadar düşmüştü. Ethereum ise son 24 saat içinde %0.02 oranında değer kaybetti. Bitcoin, Mart ayındaki en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık % 1.000 yükseldi. Bitcoin, 16 Aralık’ta 20.000 doların üzerine çıktı, BTC ilk kez 2 Ocak’ta 30.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin

Bazı piyasa analistleri Bitcoin 40.000 dolara çıktıktan sonra düzeltme olabileceği konusunda uyarılar yaparken Bitcoin şu anda 11. kazançlı gününü kaydetmeye hazırlanıyor.

Hisselerde hiç görülmemiş düşük getiriler ve negatif faiz oranlarının olduğu bir dünyada kurumsal yatırımcıların başlattığı ralliye kısa süre önce perakende yatırımcıların katılması ile Bitcoin yükselişine devam ediyor.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’ten Frank Spiteri:

Büyük ölçüde sürdürülebilir ve benzeri görülmemiş kurumsal ilgiden kaynaklanan sürekli bir talep artışı görüyoruz, 2021’de de bu talepte hiçbir azalma belirtisi yok.

JPMorgan stratejistleri 5 Ocak’ta, Bitcoin’in altına rakip olduğunu ve tam bir güvenli liman varlığı haline gelirse 146.000 ABD dolarına kadar çıkabileceğini söyledi. Yatırımcıların Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma ve değer kaybeden dolara bir alternatif olarak görmesiyle dünyanın en büyük kripto parasına olan ilgi 2020’nin son haftalarında çok fazla arttı.

Bitcoin patlayacak mı yoksa yükselmeye devam mı edecek?

Bitcoin

Bank of America’nın yatırım stratejistleri bugün piyasalardaki şiddetli enflasyonist fiyat hareketinin, son 2 ayda Bitcoin’in yükselişine yardımcı olduğunu söyledi. Ayrıca Bank of America, Bitcoin’in şu anda 1990’ların sonundaki dotcom balonu, 2000’lerdeki Çin balonu ve 1970’lerdeki altın gibi olduğu konusunda uyardı.

Bitcoin bugün birkaç saat önce 41.950 dolar kadar yükseldi. BTC bu seviyenin görülmesinden sonra küçük bir düzeltme yaptı ama şu anda yükselmeye devam ediyor. BTC güncel olarak dolardan işlem görüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu