Analizler

Son dakika: Bitcoin yüzde 90 etkili aşı açıklaması ile düşüşe geçti! İzlenilmesi gereken seviyeler…

ABD seçimlerinin bitmesinden birkaç gün sonra dünyaca tanınmış eczacılık devi Pfizer %90 etkili Covid-19 aşısını duyurdu. Haberler hızlı bir şekilde yayıldı ve ABD endeksleri yükselişe geçti.

Şu anda Dow Jones %4,56 değer kazanarak 29,616’da rekor en yüksek seviyede işlem görüyor. S&P 500 %3,20 değer kazandı ve yeni bir rekor serviye olan 3,620,60’da işlem görüyor. Nasdaq ise şu anda sadece %1,02 değer kazandı.

Pfizer’dan gelen aşı açıklaması ile yeni yıl tatilleri öncesinde seyahatlerin açılması mümkün oldu ve bu yüzden mart düşüşünde en büyük darbeyi alan havacılık sektörünün hisseleri ve petrol fiyatları yükselişe geçti. WTI ve Brent petrol nerdeyse %10 değer kazandı.

Bitcoin fiyat analizi

Overbit BTC/USD: https://overbit.com/en/contracts/btcusd

Bitcoin fiyatında 14,807 dolarlık destek seviyesi korunursa BTC tekrardan yükselebilir ve 15,700 – 15,750 dolarlık direnç seviyelerini test edebilir. Yine de 4 saatlik Bitcoin grafiği Bitcoin’in daha fazla düşeceğinin sinyalini vermektedir.

MACD indikatörü Bitcoin ve ABD doları arasındaki farkın artığı hakkında uyarı verdi ve RSI indikaötürde farkın arttığını gösteriyor. Bu düşüş sinyallerine rağmen Bitcoin geçtiğimiz ay aşırı satılmadı ve kendine ait orta vadeli RSI destek seviyesi oluşturdu. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi Bitcoin dinamik direnç seviyesinin üzerinde kapanış yaparsa BTC/USD 14,083 dolara düşecektir. Bitcoin bu seviyede aynı zamanda 100 MA’ya dokunacaktır.

Güvenli liman varlıkları altın, gümüş ve Bitcoin için haberler pek de olumlu görünmüyor. Bu 3 varlık kısa süre önce %5’e yakın düşüş yaşadı. Altın ve Bitcoin’in düşüşü bu ay ve gelecek ay meydana gelecek diğer çok önemli olaylardan kaynaklanıyor olabilir. Satış sezonu, yıl başı ve yeni yıl yaklaşırken nakit paraya olan ihtiyaç artacaktır. Covid-19’dan dolayı bu nakit para ihtiyacı çok fazla artmayacak olsa da çoğu kişi şu anda hediye gibi şeyler almayı düşünüyor.

“Uzmanlar uyarıyor! Bitcoin’de %30’luk bir geri dönüş bekleniyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/uzmanlar-uyariyor-bitcoinde-yuzde-30luk-bir-geri-donus-bekleniyor/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu