Bitcoin Haberleri

Son Dakika: Bitcoin’in Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Geri mi Döndü?

ABONE OL:

Dijital varlık piyasasının en önemli varlığı olan Bitcoin, Satoshi Nakamoto imzası ile piyasada yerini almış ve hali hazırda sektörün en büyüğü olarak karşımıza çıkıyor. Yaratıcı isim uzunca bir süredir piyasada yoktu ve aslında onun kim olduğunu da bilmiyoruz. Zaman zaman gündemi değiştirecek açıklamalarda bulunuyor ve sonra tekrar ortadan kayboluyordu.

Geri döndü iddialı asılsız olabilir ancak bitcoin’de yaşanan sert düşüş ile birlikte olasılıkların sayısı da artıyor. Dijital varlık piyasası denilince akla ilk gelen isim kesinlikle Satoshi Nakamoto oluyor. Bu gizemli isim, anonim olarak takılmayı tercih ediyor ve hali hazırda kimliği belirlenebilmiş değil.

 data-lazy-srcset=

Onunla ilgili en ilginç ve dikkat çekici bilgilerden bir tanesi ise dünyanın en zengin isimlerinden biri olduğudur. Bitcoin zengini listesine bakıldığında üst sıralarda bu ismi görebiliyoruz.

Bitcoin Tarihi ve Satoshi Nakamoto

3 Ocak 2009’a dönüp baktığımızda belki de birçoklarımızın hayatını değiştirecek ve büyük ölçüde etkileyecek o dijital varlık ile tanışmış oluyoruz. 2009 yılında birçok yatırımcı, Bitcoin gibi bir saçmalığın geleceğinin olmadığını ve kısa süre içerisinde patlayacağını dile getirmişti. Şimdilerde ise dünyanın en çok konuşulan kripto parası olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Fiat Paraların Yerine Bitcoin Geçerse Ne Olur?
 data-lazy-srcset=

İlk bitcoin transferine bakıldığında Hal Finney ile Nakamoto arasında yapıldığını görebiliyoruz. Bir diğer dikkat çekici ve ilginç bilgi ise 10.000 btc karşılığında yapılan pizza alımı. Evet bu transfer ve alım ile birlikte artık dijital varlıkların gerçek olabileceğini ve dijital para olarak kullanılabileceğini hep birlikte görmüş olduk.

Şimdilerde bitcoin’in en popüler para birimi olmasına bazılarınız hali hazırda şaşırıyor olabilir. Fakat inanın bize yakın gelecekte çok daha fazla değer kazanacak ve daha fazla insan tarafından gerçek bir yatırım aracı olarak kullanılacaktır. Şimdilerde yaşadığı düşüş ile birlikte yatırımcıları zor durumda bırakmış olabilir ancak doğru zamanda doğru hamleler ile birlikte binlerce insanı zengin ettiğini de unutmamak gerekiyor. Bitcoin, uzunca bir süre bu sektörün en çok konuşulan varlığı olacaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu