Kripto Para Haberleri

Son dakika! BitMEX’e ve kurucularına bir dava daha açıldı

Ekim ayında ABD’li düzenleyiciler ile savaşa başlayan ünlü kripto para türev borsası BitMEX’e BitMEX’in kurucularına başka bir dava açıldı. BitMEX’e bu seferde Dmitry Dolgov adlı bir Moskova sakini tarafından dava açıldı.

BitMEX’e bir dava daha açıldı

Dmitry Dolgov adlı Moskova sakini, BitMEX’in ana şirketi HDR Global Trading Limited’e ve BitMEX kurucuları Arthur Hayes, Ben Delo, and Samuel Reed’e harç kesme iddialarıyla dava açtı.

Yeni dava, borsanın ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ve Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından düzenleyici odaklı davaların açılmasından iki hafta sonra geldi. 188 sayfalık dava davalılarının KYC ve AML işlemlerinde yan çizdiğini iddia ediyor. Buna ek olarak yeni dava düzenleyici eksiklerinden dolayı “hackerların, vergi kaçakçılarının, para aklama yapanların, kaçakçıların ve uyuşturucu kaçakçılarının BitMEX’e geldiğini” iddia ediyor.

BitMEX

https://www.bitmex.com

Buna ek olarak davacı “BitMEX’in direk olarak piyasa manipülasyonu ve kara para aklama da rol aldığını” iddia ediyor. Davada borsada nasıl kara para aklandığı bile anlatılıyor. Açıklamalara göre;

“Bir para aklayıcı (davalılar) iki tane borsa hesabı açıyor: diğer borsalarda bir veya iki tane yardımcı hesap ve BİtMEX’de bir kazanan hesap. Bu yöntem ile diğer borsaların (Coinbase Pro, Kraken ve BitStamp) endeks fiyatı hesaplanıyor ve daha sonra para aklayan kişiler piyasa emirleri kullanarak yardımcı hesaptan maksimum fiyat farkı ile endeks fiyatından paraları istediği yönden aktarıyor.”

Dmitry Dolgov bu süreçte “zarar gördüğünü” ve bu zarar miktarının davada belirlenmesi gerektiğini iddia ediyor. Şu anda ne Dmitry Dolgov ne de BitMEX bu yeni dava hakkında bir açıklama yapmamıştır.

“OKEx kripto para işlemlerini neden durdurdu? Kara para aklama detayı var…” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/okex-kripto-para-islemlerini-neden-durdurdu-kara-para-aklama-detayi-var/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu