Dikkat Çekenler

Son dakika: Brexit konuşmaları Sterlini sert vurdu!

İngiltere, AB ticaret anlaşmalarını kabul etmese de Ekim 15’de Brexit’i tamamlamak istiyor. Bu durumdan en çok sterlin etkileniyor. İngiltere başbakanı Boris Johnson, Londra’nın Dünya Ticaret Örgütü standartları ile uyumlu AB ile ticaret ilişkilerine hazır olduğunu söyledi. İki tarafta bu konu üzerinde herhangi bir anlaşmaya varamazsa İngiltere bu durumda en faydalı olarak çıkacaktır. Avrupa Birliği, Dünya Ticaret Örgütü standartları sınırların bir süreliğine kapatılmasını gerektiren tamamen düzenlenmeyi içerdiğinden dolayı şaşkın kaldı.

Sterlin analizi

Sterlin şu anda dolar karşısında 30 Haziran dinamik destek seviyesi ve statik destek seviyesinin altında. Bu yüzden GBP/USD, %38,2 Fib seviyesinin bulunduğu 1,3100 ve 1,3100’a düşene kadar aşağı yönlü hareketine devam edecektir.

GBPUSD-8sep

Overbit GBP/USD fiyat: https://www.overbit.com/en/contracts/gbpusd

Aynı düşüş hareketi Sterlin ve Japon Yeni grafiğinde de görülmektedir. Şu anda GBP/JPY kuru çok önemli direnç seviyeleri olan 139,860 ve 139,900’ün altında 139,576’dadır. 139,576 seviyesi özellikle 30 Haziran dinamik destek seviyesinin altındadır. Bu yüzden büyük bir ihtimalle Fib %38,2’nin bulunduğu ve küçük bir destek olan 138,536’ya düşüş gerçekleşecektir. 138,156’da en büyük destek bulunmaktadır.

GBPJPY-8sep

Overbit GBP/JPY fiyat: https://www.overbit.com/en/contracts/gbpjpy

Sterlin karşısında Euro ise değer kazanıyor ve Euro düşüş trendi kanalının üzerinde işlem görüyor. Görünüşe göre EUR/GBP 0,90585 ve 0,91253 seviyelerine doğru bir boğa hareketini hedefliyor. AB ve İngiltere arasında ki ticari gerginlikler artarsa ve hiçbir taraf ticari anlaşmayı kabul etmezse Sterlin ilerleyen günlerde daha da düşmeye devam edebilir.

EURGBP-8sep

Overbit EUR/GBP fiyat: https://www.overbit.com/en/contracts/eurgbp

“Bitcoin’in yasal olduğu ve olmadığı ilk 5 ülke…” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoinin-yasal-oldugu-ve-olmadigi-ilk-5-ulke/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu