Anasayfa Sektörel Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Sektörel

Gemini ve Coinbase borsaları, iflas etmiş kripto borç verme platformu Celsius'un varlıkları için teklif yaptığı açıklandı! İşte detaylar...

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Mahkeme dosyalarına ve raporlarına göre, kripto borsaları Gemini ve Coinbase'in iflas etmiş kripto borç veren Celsius Network'ün varlıkları için teklif verenler arasında olduğu bildiriliyor. 25 Nisan'da New York'ta yapılması planlanan müzayede, iki konsorsiyumun "izleyen at teklifcisi" NovaWulf Digital Management ile rekabet ettiğini görecek. İlk konsorsiyum Fahrenheit, blockchain yatırımcısı Michael Arrington'ın girişim sermayesi şirketi Arrington Capital, Proof Group tarafından destekleniyor.

Capital Management, eski Algorand (ALGO) CEO'su Steven Kokinos ve yatırım bankacısı Ravi Kaza. İkinci grup olan Blockchain Recovery Investment Committee, Gemini, fon yöneticisi VanEck, Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Global X Digital ve Plutus Lending tarafından destekleniyor.

Bölüm 11 iflas Başvurusu

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Celsius (CEL) Network, iflas söylentileri arasında para çekme işlemlerini durdurduktan sonra "aşırı piyasa koşullarını" gerekçe göstererek Temmuz 2022'de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. NovaWulf Digital Management'ın teklifi, 45 milyon dolar ila 55 milyon dolar arasında doğrudan nakit katkı ve müşterilerin fonlarının %70'e kadarını geri almalarını sağlayan tamamen Celsius (CEL) alacaklılarına ait yeni bir kamu platformunun oluşturulmasını içeriyor.

Her iki konsorsiyum da NovaWulf ile varlıkları tartışıyor ve Arrington'ın Fahrenheit konsorsiyumu da "paydaşları bütünleştirmek için bu varlıkları büyütmek amacıyla" yeni bir şirket kurulmasını öneriyor.

Gemini vs Coinbase

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Mahkeme dosyalarına göre, açık artırmaya çıkan Celsius (CEL) Network varlıkları arasında fikri mülkiyet, müşteri verileri, kripto para birimleri ve Celsius (CEL) tarafından müşterilerine verilen krediler yer alıyor. Gemini ve Coinbase'in teklif savaşına katılımı, özellikle borç verme alanındakiler olmak üzere gelecek vaat eden kripto işletmelerini satın almaya olan ilgilerinin devam ettiğini gösteriyor.

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan Gemini, özellikle DeFi ve borç verme sektörleri olmak üzere kripto alanındaki işini aktif olarak genişletiyor. Borsa, Ocak 2022'de kendi kredi kartı Gemini Kredi Kartı'nı piyasaya sürdü ve kullanıcıların kripto para birimlerinde ödüller kazanmasına olanak sağladı. Ayrıca Gemini, Uniswap (UNI), Compound (COMP) ve Aave (AAVE) gibi DeFi projelerine de yatırım yaptı.

Öte yandan Coinbase, Prime aracılık hizmeti ve saklama teklifi de dahil olmak üzere kurumsal hizmetlerini genişletmeye odaklandı. Paradex ve Dharma dahil olmak üzere DeFi alanında satın almalar yapan borsa, ayrıca kripto tabanlı bir marj kredi platformu üzerinde çalıştığını gösteren raporlarla, borç verme hizmetlerini genişletmek istiyor diyebiliriz.

Celsius Varlıkları İçin İhale Savaşı!

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı!

Celsius (CEL) varlıkları için teklif verme savaşı, kripto borç verme ve DeFi işletmelerine artan ilgiyi vurguluyor. Kullanıcıların kripto para birimleri ödünç almasına ve ödünç vermesine izin veren bir platform olan Celsius (CEL), bir zamanlar sektörde yükselen bir yıldız olarak görülüyordu, İflas etmiş platform, 1,2 milyondan fazla kullanıcıyı kendine çekiyor ve 20 milyar doların üzerinde varlığı yönetiyordu.

Gemini ve Coinbase gibi yerleşik oyuncuların müzayedeye katılımı, onların kripto kredisi ve DeFi'nin uzun vadeli potansiyeline olan inançlarını gösteriyor. İki konsorsiyum, Celsius (CEL) müşterilerinin fonlarını kurtarmalarına yardımcı olacak bir plan önermiş olan NovaWulf Digital Management ile rekabet halinde. NovaWulf'un önerisi, 55 milyon dolara kadar doğrudan nakit katkı ve tamamen Celsius (CEL) alacaklılarına ait yeni bir kamu platformunun oluşturulmasını içeriyor.

Öte yandan Fahrenheit konsorsiyumu, paydaşları bir bütün haline getirmek için Celsius (CEL) varlıklarını büyütmeye odaklanan yeni bir şirket kurulmasını öneriyor. Arrington, yeni şirketin "önemli bitcoin madenciliği varlıklarına, perakende ve kurumsal kredilere, çeşitli kripto temel varlıklarına ve bir risk sermayesi portföyüne" sahip olacağını belirtti. Konsorsiyumun teklifi, potansiyel olarak Celsius (CEL) müşterilerine NovaWulf'un planından daha yüksek bir iyileşme oranı sunabilir.

Çözüm

Gemini ve Coinbase'in Celsius (CEL) varlıkları için teklif verme savaşına dahil olması, kripto borç verme ve DeFi işletmelerine artan ilgiyi vurguluyor. NovaWulf Digital Management ile rekabet eden iki konsorsiyum, kripto kredisinin uzun vadeli potansiyelini gösteriyor. Celsius (CEL) Network'ün varlıklarının müzayedesi, fonlarını geri almak için aylardır bekleyen müşterileri tarafından merakla bekleniyor. Gemini ve Coinbase gibi yerleşik isimler de dahil olmak üzere varlıklar için rekabet eden iki büyük konsorsiyumla, kimin zirveye çıkacağı ve geleceğin şirket ve paydaşları için neler getireceği henüz belli değil.

Son Dakika: Bu 2 Borsa Celsius'un Varlıkları İçin Teklif Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan