Analizler

Son dakika: Cardano (ADA) Grafiklerinde Ölüm Kesişimi Görüldü! Bu Gösterge Ne Anlama Geliyor?

ABONE OL:

Cardano piyasasında 5 Mart 2021 Perşembe günü gerçekleşen bir satışlar da ADA fiyatı %11’den fazla düştü.

Cardano, 27 Şubat’ta belirlenen tepe seviyesinden yaklaşık %31 gerileyerek 1.02 dolarlık bir haftanın en düşük seviyesine geriledi. Daha sonra ADA, kısa vadeli yükseliş trendi çizgisinde destek bulduktan sonra mütevazı bir toparlanma sürecinden geçti. Bugünkü küçük toparlanma hareketinde ADA fiyatı 50 MA’nın üzerinde bir kapanış yapmaya çalıştı ancak ADA daha sonra mavi dalganın yakınında satış baskısı ile karşılaştı ve tekrardan geriledi.

 data-lazy-srcset=
https://www.tradingview.com/symbols/ADAUSD/

Cardano’nun yükseliş trendi çizgi desteğini yeniden test etmesi muhtemel görünüyor, bu da 20 MA’nın 50 MA’nın altına düşmesinden sonra oluşan bir ölüm kesişimi formasyonu ile baskılanıyor. Bu gösterge kısa vadeli olarak ADA piyasasında daha fazla satışların olabileceğine işaret ediyor.

Cardano’da satışın devam etmesi halinde ADA / USD çifti 200 MA’ya doğru geri çekilebilir. Şu anda 200 MA 0,88 dolar civarındadır. Bu arada, turuncu dalganın altında uzun süreli bir düşüş olursa tüccarların aşağı yönlü hedefi 0.80 dolar olabilir. Bu seviye, Şubat ayı boyunca destek görevi görmüştür.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı yükselmekte zorlanıyor, işte dikkat edilmesi gereken seviyeler

Cardano’da Boğa Temelleri Var Ancak…

Cardano piyasasındaki olumsuz son düzeltme hareketi 2021’deki %700’lük ralliyi takip ediyor. ADA / USD kuru Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın önderliğindeki kripto para piyasasındaki genel yükseliş hareketi nedeniyle kısmen yükseldi. Altcoinler, Bitcoin’in fiyat hareketini yüksek oranda takip etme eğilimindedir.

 data-lazy-srcset=

İkinci olarak ADA fiyatı, piyasa değeri açısından en büyük 2. kripto para birimi olan Ethereum’a ve akıllı sözleşme işlevlerine sahip lider blok zinciri ağına rakip olan projeler arasında daha geniş bir rallinin ortasında yükseldi. Ethereum ağındaki işlem ücretleri Şubat ayı sırasında agresif bir şekilde arttı ve bu spekülatörleri ETH rakipleri üzerinde bahis oynamaya teşvik etti.

Cardano, kısa bir süreliğine en iyi kripto para birimleri listesinde 3. sıraya kadar yükseldi, ancak yerini hızlı bir şekilde Binance Coin’e bıraktı.

Michaël van de Poppe:

Cardano hala buradaki destek seviyesini koruyor. Her iki şekilde de devam etmek için 2400 sats seviyesini kırmalı ve desteğe çevirmeli. Aksi takdirde, hedef 1900-2100 sats arası olacaktır.

 data-lazy-srcset=
https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1367736134839713793

Son zamanlarda yatırımcıların ADA alma nedenlerindeki en önemli etmenlerden biri 1 Mart’ta Cardano’yu başarılı bir şekilde çok varlıklı bir blok zincir ağı haline getiren hard fork “Mary” idi. Cardano’nun Mary güncellemesi, ADA ağında yeni tokenlerin yer almasına imkan sağlayacak ve Cardano tıpkı rakibi Ethereum gibi akıllı sözleşme hizmetleri sunacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Binance Coin (BNB) rekor kırdı! BNB 200 dolara yükselebilir mi?

Başarılı analist Michaël van de Poppe:

Mary hardfork’undan sonra yavaş ama emin adımlarla boğa hareketi Cardano’dan uzaklaşıyor. Bu gayet normal, doğal bir piyasa hareketidir. Güncelleme öncesi çılgınlık ve güncelleme sonra sakinlik normaldir. Bu süreç hep böyle olur. ADA ilerleyen zamanlarda yükselmeye devam edecektir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu