Ethereum HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika: Ethereum 2.0 lansmanı yakın zamanda…

Akıllı sözleşmelerle ilgili denetimler yapan bir şirket olan Quantstamp’a göre Ethereum 2.0 neredeyse piyasaya sürülmeye hazır. Ancak firma ETH 2.0’ın çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Ethereum (ETH)

Ethereum 2.0 yaklaşıyor

Quantstamp’ın bu iddialı açıklaması ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum’un bu yeni sürümünün müşterisi olan Teku’da bir denetim tamamlandıktan sonra geldi. Quantstamp CEO’su Richard Ma, “Ethereum 2.0, çok yakın gelecekte aşama 0’a girme yolunda” dedi.

Buna ek olarak Quantstamp CEO’su, Teku denetiminin “sayısız saatler” sürdüğünü sözlerine ekledi. Çalışma ekipleri ile denetim firmaları ortaklaşa olarak “Ethereum 2.0 temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak” için koordine olarak çalıştığını söyledi.

Teku ile ilgili olarak Richard Ma, kodun “en yüksek kalitede” olduğunu söyledi. CEO’ya göre Quantstamp’ın tespit edebildiği sorunlar Teku geliştirme ekibi tarafından hızla çözüldü.

Bu çözülen sorunlar, istemci senkronizasyonunun başarısız olmasına neden olabilecek bir hatayı içeriyordu. En büyük sorun sınırsız olarak gönderilebilen mesajlar, bireysel düğümlerde DDoS saldırılarına imkân vermesiydi. Bu sorun hızlı bir şekilde giderildi.

Ancak Teku, Ethereum 2.0’ın tek müşterisi olmayacak. Bunun nedeni Nimbus, Lodestar, Lighthouse ve Prysm protokollerinin de geliştirilme aşamasında olmasıdır. Bahsi geçen müşterilerin sonuncusunun geliştiricisi Prysmatic Labs, Kasım 2020’de Prysm’i piyasaya sürmek için çalıştıklarını açıkladı.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin

Vitalik Buterin

Ethereum 2.0’ın tanıtılmasının üzerinden birkaç yıl geçti, ancak şimdiye kadar kesin bir tarih veya resmi tahmin hiç verilmedi. Ethereum Vakfında araştırmacı olan Justin Drake, yeni blok zincirinin 2021’in başlarında piyasaya sunulacağını söylese de son zamanlarda ETH 2.0’ın ne zaman hazır olacağını bilmediğini itiraf etti.

Şimdi, tüm işaretler daha belirgin ve çeşitli kaynaklardan geliyor. Bu nedenle Ethereum 2.0 lansmanına geri sayımın sona ermesi mümkün. Bu lansman, Ethereum etrafında oluşan topluluk tarafından en çok beklenen olaylardan biridir. Mevcut sürümden temel farklardan biri, fikir birliği algoritmasındaki değişiklik olacaktır.

“Son dakika: Kripto para balinaları, gizli bir şekilde 6 Altcoin’i topluyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-kripto-para-balinalari-gizli-bir-sekilde-6-altcoini-topluyor/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu