Analizler

Son dakika: Ethereum, Bitcoin Karşısında Şaha Kalktı!

ABONE OL:

Ethereum fiyatı, teknik hareketler güçlenirken neredeyse bir ay içinde ilk kez Bitcoin’e karşı şaha kalktı. ETH/BTC çiftinde 23 gün içinde ilk kez kırılma görüldü. ETH/BTC arasında görülen bu hareket Visa’nın Ethereum blok zincirine dayalı bir stablecoin olan USDC’yi kullanmayı seçtiği haberinden sonra geliyor.

ETH / BTC güçlü bir teknik patlama görmesine rağmen bu yükseliş aslında ETH için kısa vadeli boğa durumunu güçlendiren sağlam temel katalizörler tarafından başlatıldı.

Ethereum, Nisan Ayında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterebilir

Rekt Capital olarak bilinen başarılı analist Ethereum’un kısa süre önce Ocak 2021’den bu yana görülen üçgen modelinden çıkmaya çok yaklaştığını belirtti. Yine de birlikte ETH daha önceki denemelerinde bu direnç seviyesinden büyük bir ret gördü.

https://twitter.com/rektcapital/status/1377556336980938752

Rekt Capital:

Yaklaşık bir aydır ilk kez, ETH üçgenin tepesindeki direnç seviyesini geçmeye başlıyor ve üç ay içinde üçüncü kırılma girişimini işaret ediyor.

ETH üçgeninden çıktı. Ancak doğrudan kırmızı dirence doğru yükseldi (yeni tüm zamanların zirvelerinden önceki son direnç) ve bu direnç ETH’yi üçgenin yeniden test edilmesine zorlayabilirken başarılı bir test muhtemelen eski kırmızı mumların kırılması ile sonuçlanacaktır

Bir başka analist olan Rookie ise benzer bir şekilde Ethereum’un teknik piyasa yapısının iyimser göründüğünü söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi LTC, DASH, SNX: 17 Ağustos 2020

Rookie, ETH / BTC çifti üzerinde ivme görmeye başladığını göz önünde bulundurarak, Ethereum’un Nisan’dan Haziran’a kadar Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini beklediğini söyledi.

Rookie:

ETH / BTC çifti, Bitcoin 60.000 dolar civarında güçlü bir yükseliş trendi görse bile Mart ayının başından bu yana sürekli olarak sabit kaldı. Şu anda ETH / BTC kuru 9 Mart’tan bu yana ilk kez yukarı yönde kırılma gördü ve teknik ivmeler fiyatın 2.000 dolara doğru ilerlediğini gösteriyor.

Ethereum’un 2021 2. çeyrek boyunca Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekliyorum.

Zincir üzerindeki veriler de yükseliş olacağını gösteriyor

Glassnode’un ETH zincir verileri, aktif Ethereum adres sayısının 33.257 ile 1 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. ETH’de bu artan aktif adres sayısı, Ethereum blok zincirindeki kullanıcı aktivitesinin fiyatla birlikte arttığını gösteriyor.

Herhangi bir blok zinciri protokolünde bir token fiyatı artışının kullanıcı etkinliğindeki artışla desteklenmesi iyimser bir eğilimdir çünkü blok zincirler aslında bir varlık aktarım ağıdır.

Bunlara ek olarak Ethereum ağında yer alan DeFi projelerindeki toplam kilitli değer 2020’den beri sürekli olarak artıyor. Bu yüzden Ethereum ağında kullanıcı miktarı artmaya devam ettikçe ETH fiyatı da ağın artan talebi sayesinde yükselecektir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu