Ethereum Haberleri

Son dakika: Ethereum, son 2 yılın zirvesini gördü

Ethereum, dünyanın 2. en büyük kripto parası ya da en büyük altcoini şu anda 470 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri olarak lider altcoin bugün 2 yıllık zirvesine ulaştı. ETH’nin şu anki yıllık getiri oranı %260’a çıktı. ETH fiyatı sadece son çeyrekte %100 oranında arttı. ETH ise son 24 saat için %10 değer kazanarak 470 dolara çıktı. Bitcoin ise %3 değer kazanarak 11,940 dolara yükseldi. XRP, XLM ve LINK gibi diğer altcoinlerde on 24 saat içinde %2-%5 oranında değer kazanarak yükseliş hareketi sergiliyorlar.

ETH-1september

TradingView ETH fiyat: http://tradingview.com/symbols/ETHUSD/

 

Ethereum Piyasaya Öncülük Ediyor

ETH fiyatında ki salgı günkü yükselişler lider altcoinin neden liderlik koltuğunda oturduğunu açıkça gösteriyor. ETH şu anda altcoin piyasasına öncülük ediyor. Yatırımcılar şu anda kripto para piyasasına Bitcoin ile değil de ETH ya da DeFi kripto paraları ile girmeyi tercih ediyor. Bu aynı yöntem 2017 boğa koşusu sırasında ICO’lar aracılığıyla yaşanmıştır.

Ethereum Blok Zincir Analizler Ne Diyor?

Borsa adreslerinde bulunan Ethereum miktarları dün 17,99 milyona geriledi. Bu seviyesi en son 11 Mart’ta görülmüştür.

eth-2year-ATH2

Borsalarda ki bakiye oranları ise son 4 hafta %5 oranında azaldı. Böyle bir metrik yatırımcıların enflasyonun yükseldiği durumlarında ETH’lerine bel bağladığını gösteriyor. Buna ek olarak son ETH fiyat yükselişi bazı güçlü eller tarafından destekleniliyor. Son 35 günde ilk 100 borsa dışı ETH adreslerinin sahip olduğu ETH miktarı %8,2 oranında yükseldi. Yatırımcılar kripto paralarını sadece fiyatlarda bir yükseliş bekliyorsa borsalardan çıkartır.

Kripto para opsiyon ticareti piyasasına gelecek olursak, opsiyon tüccarlar şu anda boğa yanlısıdır. 1, 3 ve 6 aylık alış ve satış farkı şu anda 0’ın altında geriledi. Bu tam olarak opsiyon tüccarlarının ETH fiyatının daha da yükselmesini beklediğini gösteriyor.

eth-2year-ATH3

Bugünkü fiyat artışlarıyla ETH opsiyon piyasasında alış ve satış farkı keskin bir şekilde geriledi. Böylece Ethereum’un 450 doların üzerinde 2 yıllık zirvesine ulaşması için yol açılmış oldu. Kripto para piyasası şu anda ETH grafiklerinde önümüzde ki 4 hafta içinde büyük bir oynaklık olmasını bekliyor. Bu yüzden dikkatli bir şekilde Ethereum yatırımı yapılması tavsiye olunur.

“CoinMarketCap CEO’su İstifa Etti! Binance’ın Parmağı mı Var?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/coinmarketcap-ceo-istifa-binance/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu