Altcoin Haberleri

Son Dakika: Ethereum’un Kurucu Ortağı 6,6 Milyar Shiba Coini Yaktı

Bitcoin.com’a raporlarına göre Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin, 16 Mayıs Pazar günü yaklaşık 410,24 trilyon Shiba Inu tokenlerinde yaklaşık 6,6 milyar dolarlık yakım gerçekleştirdi.

Dogecoin katili lakaplı Shiba Inu (SHIB), Shiba Inu şakasından ilham alan kripto para birimi Dogecoin kripto para dünyasında dalgalar yarattıktan sonra hayata geçen yeni bir ERC-20 token projesidir. Shiba Inu token ekibinin de belirttiği gibi, “Bu ERC-20 tokeni bir kuruşun altında kalabilir ve yine de Dogecoin’i kısa bir süre içinde geride bırakabilir (nispeten konuşursak).”

Shiba Inu (SHIB) yaratılışından bu yana insanları bir gecede milyardere çeviren bir yükseliş gerçekleştirdi. Shiba Inu (SHIB) şu anda 0,00001710 dolardan işlem görüyor ve bugün %3.60 arttı. Ayrıca şu anda bu yazı itibariyle dolaşımda 497 trilyon adet SHIB var.

Ethereum'un Kurucusu, Pandemi Nedeniyle Hindistan'a 1,14 Milyar Dolar Bağışladı

Vitalik Buterin 6,6 Milyar Shiba Inu (SHIB) Yaktı

Tüm bunlar, kısa süre önce dünyanın en genç kripto para milyarderi haline gelen Vitalik Buterin’in 16 Mayıs Pazar günü 410,24 trilyon adet SHIB’i yakarak Shiba Inu arzının %40’ını piyasadan çıkardıktan sonra geldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2.0'ın "Sıfır Evresi" Geliştirmeleri Başarılı Oldu

Vitalik Buterin, henüz açıklanmayan bir hayır kurumuna bağış yapmayı planladığını söylediği tokenlerinin yaklaşık yüzde 10’unu elinde tutuyor. Tokenleri neden yaktığını açıklayan Buterin; “Kalan SHIBA tokenlerinin %90’ını cüzdanımda yakmaya karar verdim. Kalan %10 henüz karar verilmemiş bir hayır kurumuna gönderilecek.

Shiba Inu (SHIB) geliştiricileri proje çıktığında bir pazarlama planı olarak Vitalik Buterin’e bu SHIB tokenlerini gönderilmişti. Vitalik Buterin’in kripto para cüzdanı halka açık olduğundan dolayı paraları cüzdanından bu tokenleri çıkaracağını ama yakma işlemlerinin daha hızlı olacağını söyledi.

Shiba Inu Kendisini The Dogecoin Killer (Dogecoin Katili) Olarak Tanımladı

Token Yakma Nedir?

Kripto para birimleri veya tokenler yakıldığında kasıtlı olarak dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak çıkarılır. Bu, kripto paraların veya tokenlerin yanlışlıkla kaldırılmasından veya cüzdana erişilemeyen bir adrese gönderilmesinden farklıdır.

CoinMarketCap’e göre yakım işlemi tipik olarak gerçek bir kripto para biriminin geliştirme ekibi tarafından yapılan oldukça normal bir işlem olduğunu söylüyor. Kripto para birimlerini veya tokenlerini en yaygın yolu tokenleri “eater address” ya da “yiyen adres” adı verilen, blok zincirindeki bakiyeyi hala herkese açık bir şekilde gösteren, ancak bunlara kimsenin erişimi olmadığı bir adrese göndermektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu