Kripto Para Haberleri

Son dakika: Hackerler, Godaddy tabanlı kripto para platformlarını hedef aldı

Güvenlik araştırmacısı KrebsOnSecurity, popüler hosting hizmetleri sağlayıcısı Godaddy platformunun hizmetlerini kullanan birkaç kripto para platformunun geçen hafta saldırıya uğradığını bildirdi.

Kripto para

Godaddy tabanlı kripto para platformları hacklendi

Liquid

KrebsOnSecurity’e göre kripto para borsası Liquid.com saldırıları, 13 Kasım’da başladı. Liquid CEO’su Mike Kayamori, GoDaddy’nin Liquid hesabının ve Liquid alan adının kontrolünü kötü niyetli bir kişiye verdiğini söyledi.

Liquid CEO’su Mike Kayamori, bu hareketin kötü niyetli bir kişinin DNS kayıtlarını değiştirdiğini ve böylece bir dizi dahili e-posta hesabının kontrolünü ele geçirdiğini açıkladı. Buna ek olarak aynı kişi Liquid.com altyapısına kısmen girebildi ve belgelere erişim sağladı.

NiceHash

Kripto para madenciliği web sitesi NiceHash ise ikinci kurban oldu. NiceHash, 18 Kasım’da GoDaddy’deki etki alanı kayıtlarının bazı ayarlarının yetkisiz olarak değiştirildiğini keşfetti. NiceHash bundna sonra e-posta ve web trafiğini yeniden yönlendirdi.

NiceHash, saldırganların para transferini önlemek ve ayarlarının düzeltildiğinden emin olmak için tüm müşterilerin parasını 24 saatliğine dondurdu. Şirket, müşterilerine şifrelerini değiştirmelerini ve Google 2FA güvenliğini etkinleştirmelerini tavsiye etti.

Bu tür saldırılar, saldırganın yöneticileri dolandırmak için kullanıcıları taklit ettiği sosyal mühendisliktir. Kripto paralar ise büyük oranda anonim olduğundan dolayı bu tarz dolandırıcılıklar düzenleye çetelerin çok fazla tercih ettiği bir alandır. Örneğin geçtiğimiz aylarda Barack Obama ve diğer kişilerin Twitter hesaplarının hacklenmesi de bir sosyal mühendislik odaklı dolandırıcılıktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu