Kripto Para Haberleri

Son dakika! Hackten sonra KuCoin tekrardan kullanıma açılacak

26 Eylül 2020’de 275 milyon dolarlık hack yaşayan KuCoin kısa süre önce normale döneceğini açıkladı. Eylül ayından popüler kripto para borsasından 275 milyon doların çalınmasından sonra KuCoin dünkü resmi açıklaması ile tüm tokenlerde depozito ve para çekim servislerinin tekrardan açılacağını söyledi.

KuCoin

KuCoin’de Bitcoin, Ethereum ve Tether işlemleri açıldı

KuCoin’in resmi açıklamasına göre borsa ilk olarak BTC, ETH ve USDT işlemlerini kullanıma açtı. Borsanın kullanıcıları artık BTC,ETH ve USDT’lerine ulaşabiliyor. Yine de kripto para borsasında bulunan diğer kripto paralarda işlemler hala kapalı durumda. KuCoin, tüm coin ve tokenlerde tüm servislerin açılacağını ama devam eden yasal işlemlerden dolayı bazı tokenlerde para çekim sınırlamaları olabileceğini söyledi.

KuCoin hala 26 Eylül’de 150 milyon dolar değerinde kripto para çaldırdığını söylese de kripto para analitik firması Chainalysis kripto para borsasından 275 milyon dolar çalındığını iddia ediyor. KuCoin’in Eylül ayının sonlarında hacklenmesi kripto para sektörünü de sekteye uğrattı. Bazı kripto para projeleri KuCoin’e yardım etmek ve çalınan kripto paraları geri almak için tokenlerini dondurdu ya da hard fork düzenledi.

KuCoin

KuCoin hackerı bulundu mu?

1 Ekim 2020’de KuCoin hackten şüpheli kişinin kimliğini tespit ettiğini ve çalınan 200 milyon dolarlık kripto parayı geri aldığını söyledi. KuCoin bu hacki ne kadar çok geride bırakmak istese de borsa Singapur ve ABD’de zorlu zamanlarda yaşıyor:

  • Singapur’da KuCoin’e açılan web domain lock davası var.
  • ABD’de KuCoin’e açılan toplu dava var.
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu