Kripto Para Haberleri

Son Dakika: Kapanan Sistemcoin’in Arkasından Çiftlikbank Çıktı

Son dönemde Thodex ile birlikte sistemcoin ismi de çok daha sık anılmaya başlandı. Hizmet vermeyeceğini duyuran firmanın arkasında ise ilginç isimler var. O isimlerden bir tanesi ise sahte kimlik ile yakalanan Baha İlmen oldu. İlmen’in hakkında çok sayıda dosya var ve dolandırıcılık konusunda gerçekten uzmanlaşmış bir isim.

Hatta ve hatta Çiftlikbank benzeri oluşumların ilk yaratıcısı ve fikir babası olarak anılıyor. Ne yazık ki ülkemizde bu tür olayların ardı arkası kesilmiyor ve bu oluşumlara inanarak para kaptıran yatırımcıların sayısı da bir hayli fazla.

Sistemcoin davasında 8 kişilik bir tutuklama gerçekleşti ve bu yapılanmanın tam 2 yıl önce planlandığı ve faaliyete geçirildiği ortaya çıktı. Peki bu olay nasıl gündeme geldi ya da ilk şikayet kim tarafından yapıldı? Dilerseniz gelin olayın arka yüzüne de hep birlikte bakalım.

3 Milyon Liralık Kayıp

Abdüllatif Tayyip isimli bir vatandaş, 3 milyon liralık kayıp yaşadıktan sonra harekete geçti ve avukatı Ahmet Buğra Harmandalı aracılığı ile olay takibe alındı. Olayın takibe alınması ile birlikte gün yüzüne çıkan sistem, kısa süre içerisinde patlak verdi ve tutuklama kararı çıkartıldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Türkçe ''BTC İle Zengin Oldum'' sitelerine dikkat!

Orenda Yazılım AŞ’nin sahiplerinden biri olan Tolgahan Çolpan da tutuklanan isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Volkan Çatal ve Anıl Acar da yine bu piyasada yakından tanıdığımız isimlerin başında yer alıyor. Bu tür yapılanmaların nasıl bir işleyişe sahip olduğu gerçeğini anlamak artık çok daha kolay olmalıır. Aslında amiyane tabirle vur kaç taktiği tercih ediliyor ve sistemdeki paralar biriktiği anda yatırımcıların yurt dışına kaçmaları ile birlikte oluşumlar da patlak veriyor.

Yakın zamanda birçok farklı yerli borsanın kapandığını ve faaliyetlerine son verdiğini görebiliyoruz. Ne yazık ki binlerce insana ulaşmayı başarmışlar ve toplanan paralar da hatrı sayılır rakamlar olarak karşımıza çıkıyor. Dikkatli olmakta fayda var, aksi takdirde büyük emek harcayarak biriktirdiğiniz paralarınızı ve yatırımlarınızı kısa süre içerisinde kaybedebilirsiniz ve daha da kötüsü hak talep edebileceğiniz bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu