Analizler

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

Piyasalar büyük döngüler içinde çalışır. Bu döngülerden biri de 2014 ve 2017 arasındaki Bitcoin döngüsüdür. Bu döngüler arasında sürekli tekrarlanan küçük piyasa döngüleri vardır. ETH/USD’nin teknik analizine göre ETH, Bitcoin’den daha iyi performans sergiliyor, ETH’nin yukarı yöndeki hareketleri daha önce görülen direnç seviyelerinin destek olarak test edilmesi ile bitiyor. Aşağıdaki analiz tamamen Michael Van de Poppe’a aittir.

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Ethereum almak için en iyi aralık neresidir? Ethereum ne kadar yükselebilir?

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

Yukarıdaki haftalık grafik bu yıl görülen haftalık 100 ve 200 hareketli ortalamanın üzerine çıkış olduğunu gösteriyor. Bu seviyelerin üzerine çıkılmasıyla ETH 300 doların üzerinde hareket kazanmıştı. 300 dolarlık seviye Ethereum ayı piyasası başladığından yani 2018 Şubat ayından sonra (yaklaşık 2 yıldır) çok önemli bir direnç seviyesi olarak hareket etmiştir.

ETH biriktirme bölgelerinde fiyat 80 dolar ve 300 dolar arasında değişiklik görmüştür. 2 yıl sonra ETH/USD 300 doların üzerine kırarak bir diğer direnç seviyesi 500 dolara doğru yükseldi. Yine de bu rallide 500 dolara yükseliş kripto para piyasalarının hala toparlanma evresinde olduğu için olası değildir. Bu artışlar hafiftir ve çok önemli volataliteye sahip değildir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sosyal Medya Devi Facebook LibraBFT'nin İkinci Versiyonunu Yayınladı

Toparlanma döneminde olduğumuzun bir diğer göstergesi de fiyatın her bir direnç seviyesini kırdıktan daha sonra bu seviyeyi destek olarak test etmesidir. Bu testler ilerleyen zamanlarda yukarı yönde bir hareketlenme olacağının en büyük sinyalidir.

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

TradingView ETHUSD: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Yukarıdaki 1 haftalık grafikte güncel trendde “higher high” oluşmuştur. Böyle bir higher high seviyesinden sonra piyasa trend değişimini doğrulamak için higher low’a doğru hareket yapmak ister. Buradaki asıl soru higher low seviyesinin hangi fiyatta oluşacağıdır. Bu soruya en doğru cevap eski direnç şimdiki destek olan 300 dolardır.

Bahsedilen 300 dolarlık seviye destek sağlayamazsa diğer seçenekler 220 dolarda bulunan haftalık 100 hareketli ortalama ve 245 dolarda bulunan haftalık 200 hareketli ortalamadır. Bu seviyeler alıcıların harekete geçmesi için son seviyeler olacaktır. Ethereum bu yıl 300 doların üzerinde kalmayı başardığından dolayı bu seviyenin tekrardan destek olarak korunması muhtemeldir.

Piyasalar önemli döngüler ile hareket etmeyi tercih ettiğinden dolayı grafiklerde yeni olası direnç seviyeleri oluşabilir. Böyle hareketler çok kısa sürer ve hızlı bir şekilde toparlanma hareketleri başlar. 300 dolarlık bölge destek sağlarsa, yeni direnç seviyeleri yatay fiyat seviyeleri ve Fibonacci extension araçları ile belirlenebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dünyada neler oluyor? Hisse senetleri düşüyor, Bitcoin artıyor!

Bir sonraki olası direnç seviyelerinin yukarıdaki araçlar kullanılarak 600 dolar ve 775-825 dolar arasında olduğunu hesaplayabilirsiniz. Bu Ethereum fiyatının bir sonraki rallide %100’den daha fazla aratacağını gösterir. ETH böyle bir harekette geri kalan kripto para piyasasını beraberinde getirir. Ethereum 2.0 çıkarsa, ralli güçlenecektir ve fiyat büyük ihtimalle 2.hedef seviyeleri olan 775-825 aralığına çıkacaktır.

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

ETH/BTC grafiği

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

TradingView ETHBTC: https://www.tradingview.com/symbols/ETHBTC/

ETH/BTC grafiğinden birçok şey çıkartılabilir. Bunlardan biri haftalık 100 hareketli ortalama ve 200 hareketli ortalamanın belirli bir aralıklarla seyreden oluşumudur. Bu yükseliş hareketinin haftalık 100 basit hareketli ortalamada reddedildiğini gösterir.

Bir diğer gösterge de Ethereum fiyatının 2020’nin dördüncü çeyreğinde güç kaybettiğidir. Dip oluşumu geçtiğimiz Aralık ve Ocak ayında oluşmuştur ve bu seviyelerden sonra fiyat büyük oranda artmıştır. Bu yüzden Ethereum almak için en iyi aralık Aralık ve Ocak aylarıdır. Bu aylar daha önce yükseliş hareketleri ile kendini kanıtladığından dolayı en iyi zamanlardır.

Gerçekten dip oluşumu tamamlanmış ve tarih tekerrür eder ise, olası direnç seviyeleri 0,058 ve 0,072 Satoshi’dedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Fiyat Analizi 11 Haziran 2020

Son dakika! Michael Van de Poppe 2020 Ethereum analizini paylaştı!

ETH/BTC günlük grafiği 0,03 satoshi’de destek olduğunu gösteriyor. Yine de bu seviye daha önce birden fazla kez test edilmiştir ve tekrardan test edilirse ETH/BTC düşüşe geçebilir. Böyle bir düşüş, aşağıdaki destek seciyesi doğrulanma testi ya da desteğin dirence dönüşümü görmediği için kötü bir senaryo değildir. ETH/BTC tüccarları 0,03-0,031 satoshi destek seviyesi kaybedilirse 0,026 satoshi seviyesinde dikkat etmelidir.

Genel olarak bu tarz çok büyük fırsatlar yılların sonunda görülür ve tarih tekrarlarsa önümüzdeki birkaç hafta ve ay çok önemli olacaktır. Ethereum fiyatı bir piyasa döngüsünün içine ne kadar fazla girerse yükseliş hareketi de o kadar büyük olacaktır. Bu yüzden ETH fiyatı 450 doların üzerine çıkarsa %100’den daha büyük bir ralli gelecektir.

“Bitcoin’de Baş ve Omuz görüldü, dikkat edilmesi gereken seviyeler nelerdir?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoinde-bas-ve-omuz-goruldu-dikkat-edilmesi-gereken-seviyeler/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu