Bitcoin Haberleri

Son dakika: MicroStrategy Bitcoin yatırımına bugün 10 milyar dolar daha ekledi!

ABONE OL:

Son zamanlarda agresif bir şekilde Bitcoin satın alarak manşetlerde yer alan iş istihbarat şirketi MicroStrategy, 4 Mart Perşembe günkü piyasa belirsizliğinin ardından bugün 5 Mart 2021’de 10 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bugün şirketin ortalama 48.888 dolardan 205 adet Bitcoin satın almak için toplamda 10 milyon dolar nakit harcadığını söyledi. Bu, şirketin toplam Bitcoin varlığını 4,3 milyar dolar değerindeki 91.064 BTC’ye çıkartıyor. MicroStrategy şimdiye kadar yaptığı Bitcoin satın alımları için toplamda 2.196 milyar dolar harcadı ve 1 Bitcoin için ortalama olarak 24.119 dolar verdi.

MicroStrategy’den bir tane daha sembolik BTC satın alımı geldi

 data-lazy-srcset=

MicroStrategy’nin bugünkü Bitcoin satın alımı, şirketin her düşüşten sonra BTC’ye birkaç milyon daha fazla koyduğu “sembolik” satın alımlardan biridir. Şirket, 2020’de mevcut varlıklarını BTC’ye geçirme başlasa da Bitcoin’in 10.000 dolar civarında olduğu dönemlerde BTC almadı.

900 milyon dolarlık bir tahvil arzıyla finanse edilen en son büyük satın alma, BTC başına ortalama 52.700 dolar fiyattan yapıldı. Wall Street’teki riskli varlıklar için kötüleşen görünümün ortasında Bitcoin’in fiyatı o zamandan beri yüksek oynaklık gördü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Google, Bitcoin Aramaları Çok Azaldı

Bitcoin hala neden destek görüyor?

ABD merkez bankası başkanı Jerome Powell, bankacıların mevcut koşulların ek müdahale gerektirmediğini düşündüğünü söyledi, bu MicroStrategy’nin bugünkü satın alımı ile yan yana geldi. ABD tahvil faizleri geçtiğimiz haftalarda istikrarlı ve güçlü bir yükseliş gösterdi ve bu da geleneksel olarak toparlanmanın ve enflasyon beklentilerinin yükseldiğinin sinyallerini veriyor. Bu normalde hisse senetleri ve risk varlıklarına iyi yansımalıdır, ancak 2020’nin durdurulamaz rallisinin ardındaki şeyler yüksek fiyatların gerekçesi olarak düşük tahvil getirilerine ve sürekli olarak bir Fed müdahalesine dayanıyordu.

 data-lazy-srcset=

MicroStrategy Bitcoin yolunda devam etmeye istekli görünse de Wall Street’teki sorunlar Bitcoin üzerinde bir miktar etkiye sahip gibi duruyor. Son Bitcoişn satın alımı büyük ölçüde semboliktir olsa da daha önemli bir gösterge, MicroStrategy’nin hisse fiyatının Şubatın en yüksek seviyelerinden bu yana %50 düşmesine rağmen Bitcoinlerini satmamasıdır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu