Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika: Monero’nun ağı, büyük bir hacker saldırısına uğradı. Detaylar…

Kimliği bilinmeyen bir hacker grubu Sybil saldırısı olarak bilinen bir hack türü ile Monero (XMR) ağına saldırdı. Eski Monero geliştiricisi Riccardo Spagni saldırganın ticari işlemler yapan düğümlerin IP adreslerini bulmaya çalıştığını söyledi. Yine de hacker bu süreçte XMR’nin gizlilik mekanizmalarını geçemedi.3

Riccardo Spagni

Riccardo Spagni Nisan ayında Monero geliştiricilerini uyarmıştı

Nisan ayında Monero geliştiricilerini bir tweet’de etiketleyen Riccardo Spagni;

Dandelion++ ticari işlem yayınlamalarını rastgele olarak yapıyor. Bu bir Sybil saldırısı ile ticari işlem düğümünün IP adresi tespit edilebilir demektedir. Böyle bir saldırıya hemen karşılık verilmelidir. Riccardo Spagni Sybil hack saldırısının her türlü kripto paraya yapılabileceğini ve yıllar içinde kripto para geliştiricilerinin Sybil saldırılarında hızlı davranmayı öğrendiğini söyledi. Riccardo Spagni, kripto para düğüm sahiplerinin Sybil saldırılarından korunmak için Tor internet tarayıcısı kullanabileceklerini söyledi.

Monero (XMR)

Bu yıl gerçekleşen kripto para hackleri:

  • Merkezi olmayan DeFi protokolü bzX 2020’de toplamda 3 kez hacklendi. 2020 Şubat ayında gerçekleşen ilk 2 hackte saldırganlar 954 bin dolarlık kripto para çaldı.
  • 14 Elül’de bzX 3. kez hacklendi. Kripto para hackerları bu sefer 8 milyon dolar değerinde LINK, ETH, USDT, USDC ve DAI çaldı.
  • 23 Eylül’de kripto para borsası KuCoin yaklaşık 300 milyon dolarlık bir hack’e kurban gitti.
  • Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje’nin hala geliştirmekte olduğu Eminince.Finance 29 Eylül’de hacklendi. Hacker DeFi projesinden 15 milyon dolar çaldı.
  • 12 Ekim’de Bitcoin cüzdanı Electrum hackelenerek 22 milyon dolar kripto para cüzdanı kullanıcılarından çalındı.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para borsalarını bekleyen güvenlik tehlikeleri artıyor

“Whalemap’den şoke eden yorum! Bitcoin gerçekten düzeltme yapacak mı?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/whalemapden-soke-eden-yorum-bitcoin-gercekten-duzeltme-yapacak-mi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu