Kripto Para Haberleri

Son dakika: OKEx açıldı ama sorunlar hala devam ediyor… Ünlü CEO açıklama yaptı!

Dün kripto para işlemlerini açan lider kripto para borsası OKEx’de sorunlar bitmek bilmiyor. Blockchain analiz firması CryptoQuant’a göre OKEx işlemlerini açtıktan sonra borsadan çok yüklü miktarda para çıkışı yapıldı.

Dakikalar içinde 110 milyon dolar OKEx’den çekildi

OKEx’in kripto para işlemlerini açmasıyla borsanın kullanıcıları 15 dakika içinde borsadan 2,822 Bitcoin çıkışı yaptı. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Çarşamba günü tekrardan işlemleri açan borsadan çekilen bu kripto paraların %83’ünün borsa dışı cüzdanlara aktarıldığını söyledi.

CryptoQuant CEO’su açıklama yaptı

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju:

OKEx’in açılması ile 3 şey olabilir:

1.Bazı balinalar OKEx’den ayrılmak isteyecektir. BTC’lerini hızlıca göndermek için XRP gibi kripto paralara geçiş yapabilirler.

2.Bazı riskten korunma fonları arbitraj ile kâr elde etmek için BTC ya da USDT’lerini hareket ettirecektir.

3.Borsalardan çıkışı yapılan bu kripto paralar tekrardan borsalara gitmezse kripto para borsalarının rezervleri kuruyacaktır ve böylece BTC fiyatı yükselişe geçebilir. 

Tüccarların OKEx’den bu kaçışı 1 saat sonra da devam etti. OKEx’in açılmasından sonraki 1 saat içinde toplamda 68 milyon dolar değerinde 4,000 Bitcoin borsadan çıkış yaptı. Yine de borsa Bitcoin girişlerinde olumlu veriler gördü. CryptoQuant’ın verilerine göre bu BTC girişleri borsanın Bitcoin rezervlerini doldurmasına yardımcı oldu. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju bu Bitcoin girişlerinin borsa tarafından değil de tüccarlar tarafından yapıldığını açıkladı.

Yukarıdaki grafiğe göre OKEx açıldıktan sonra borsadan 110 milyon dolar değerinde stablecoin çıkışı yapıldı. İlk 1 saat içinde 50 milyon dolar değerinde stablecoin borsadan çıktı ve geri kalan 60 milyon dolarlık stablecoin ilerleyen saatlerde OKEx’den diğer cüzdanlara aktarıldı.

OKEx

OKEx’den yapılan bu kripto para çıkışları dün Bitcoin fiyatının düzeltme hareketinin gerçekleşti sırada geldi. %10’un üzerinde düzeltme yapan BTC bugün 16,350 dolara kadar düştü ve şu anda 16,500 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu