Anasayfa Sektörel Son Dakika: Tether, Bitcoin Varlıklarından Elde Ettiği Kârı Açıkladı

Son Dakika: Tether, Bitcoin Varlıklarından Elde Ettiği Kârı Açıkladı

Sektörel

USDT stablecoin ihraççısı Tether, Bitcoin (BTC) varlıklarından 1,1 milyar doların üzerinde kâr elde ettiğini açıkladı. İşte detaylar...

Son Dakika: Tether, Bitcoin Varlıklarından Elde Ettiği Kârı Açıkladı

USDT stablecoin ihraççısı Tether, Bitcoin (BTC) varlıklarından 1,1 milyar doların üzerinde kâr elde ettiği bildirildi. Bitcoin (BTC) fiyatında son birkaç günde 41.000 doları aşan kayda değer artış, Tether'in Bitcoin varlıklarındaki %85'in üzerinde kâra büyük katkı sağladı.

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, ''Wu Blockchain'' tarafından yakın zamanda paylaşılan bir X gönderisinde, Tether (USDT) tarafından kripto para başına 22.480 dolar oranında biriktirilen, 2,4 milyar dolar değerindeki toplam 57.576 Bitcoin'e ışık tuttu.

Tweete göre toplam koleksiyonun 53.492 Bitcoin'i Mart 2023'ten önce rezerve edildi.

Bildirildiğine göre, Tether'in Bitcoin holdingindeki kârı, esas olarak platformun net kârının bir kısmını kullanarak kripto para birimi satın almasından kaynaklanıyor. Tether (USDT), Mayıs 2023'ten itibaren net kârının %15'ini kullanarak düzenli olarak Bitcoin satın almaya başladı ve portföyüne 4.083 BTC ekledi.

Daha Önceden Belirtilmişti!

Son Dakika: Tether, Bitcoin Varlıklarından Elde Ettiği Kârı Açıkladı

Mayıs ayında Tether, düzenli olarak "gerçekleşen net işletme kârının %15'ine kadarını BTC satın almaya" ayıran yeni bir yatırım stratejisini uygulamaya koydu. Tether'in 2023 İlk Çeyrek Güvence Raporuna göre Tether (USDT) rezervlerinde yaklaşık 1,5 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyordu. Bu yeni BTC biriktirme stratejisi, rezervleri daha da güçlendirmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçlıyordu.

Tether'in yatırım yapmak için Bitcoin (BTC) stratejik olarak seçmesi, şirketin CTO'su Paolo Ardoino'nun belirttiği gibi esas olarak "bir yatırım varlığı olarak gücü ve potansiyeli" nedeniyleydi. Bitcoin'in merkezi olmayan doğası, sınırlı arzı ve küresel çapta benimsenmesinin " Bitcoin (BTC) hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçim olarak konumlandırdığını" ileri sürdü.

Ardoino ekledi;

''Bitcoin (BTC) dayanıklılığını sürekli olarak kanıtlamış ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıkmıştır. Bitcoin'e yaptığımız yatırım yalnızca portföyümüzün performansını artırmanın bir yolu değil, aynı zamanda kendimizi iş yapma ve hayatlarımızı yaşama biçimimizi yeniden şekillendirme potansiyeline sahip dönüştürücü teknoloji.''

Bunun yanı sıra Bitcoin (BTC), son birkaç gündür kripto alanında muazzam bir büyüme göstererek dalgalar yaratıyor. Şu anda 41.821 dolardan işlem gören lider kripto para, haftalık %12,67'lik bir kazanç elde ediyor diyebiliriz.

Son Dakika: Tether, Bitcoin Varlıklarından Elde Ettiği Kârı Açıkladı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar