Kripto Para Haberleri

Son Dakika: Thodex Vurgunu ile Alakalı Şok Edici Bir Durum Yaşandı

Thodex kripto para borsası dolandırıcılığıyla ilgili gözaltına alınan 70 şüpheli arasında bulunan 61 şüphelinin adliyeye getirilmesinden sonra 16 şüpheliden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakıldı, geri kalan 13 şüpheliden 9’u tutuklandı, 4’ü adli kontrolle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki sorgularının ardından 13 şüpheliden 6’sı tutuklanırken 7’si adli kontrolle serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’in ise milyonlarca Türk lirası para transferleri dudak uçuklattı.

Geçtiğimiz günlerde adliyeye getirilen 61 şüphelinin 33’ünün savcılıktan 28’inin ise Sulh Ceza Mahkemesi’nden adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından emniyette bulunan 16 şüpheli de bugün İstanbul Anadolu Adliyesi’ne getirilmişti.

Aralarında Faruk Fatih Özer’in abisi ve kız kardeşinin de bulunduğu 16 şüpheliden 3’ü savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı 9’u tutuklanma talebiyle 4’ü ise adli kontrol talebiyle İstanbul Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Alex Krüger: Bitcoin için benim alım seviyemde!

Thodex Soruşturmasında 6 şüpheli tutuklandı

İstanbul Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki sorgularının ardından tutuklamaya sevk edilen 9 şüpheliden 6’sı tutuklanırken geri kalan 7 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Tutuklanan 6 şüphelinin arasında Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer de var.

Thodex

Milyonlarca Türk Lirası Transferi Yapmışlar

Thodex çalışanların ifadelerinde, Güven Özer’in şirketle resmi bir bağı olmamasına rağmen aktif olarak rol aldığını iddiaları var, şüphelinin şirketin gizli yöneticisi olduğu yönünde beyanlar özellikle dikkat çekiyor.

Şimdiye kadar Güven Özer’in kripto para borsası Paribu’da bulunan hesabına 14 milyon 350 bin Türk lirası giriş işlemlerinin tespit edildi, BtcTurk kripto para borsası hesabına 8 milyon 553 bin Türk lirası girişi yaptığı tespit edildi.

Diğer bir şüpheli olan Yunus Emre Ünal’dan elde edilen flash bellek incelendiğinde Thodex şirketinden Güven Özer’in hesabına 6 milyon 717 bin Türk lirası transfer edildiği ve her ne kadar şüpheli Güven Özer, kendi hesaplarını Faruk Fatih Özer’in kullandığını söylese de bu nedenlerden dolayı tutuklanmasına karar verdi.

Faruk Fatih Özer’in Kız Kardeşi 125 Milyon Türk Lirası Girişi Yapmış

Thodex çalışanlarının ifadelerine göre mahkeme Faruk Fatih Özer’in kız kardeşi Serap Özer’in de Thodex’in finans ve muhasebe bölümlerinde aktif rol oynadığını gösteriyor. Serap Özer’in kripto para borsası Binance’a 2018-2021 yılları arasında toplamda 125 milyon 560 bin Türk lirası girişi yaptığı tespit edildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Riskli Olmasına Rağmen Neden Kripto Para Birimlerinden Kopamıyoruz?

Serap Özer her ne kadar söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını söylese de aksinin ispat edilememesi nedenlerinden kaynaklı olarak tutuklanmasına karar verildi.

Türk Lirası

Thodex Vurgununda Şok Edici Bir Durum Yaşandı

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Thodex vurgununun detayları belli olmaya başladı. Thodex’in firari patronu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a kaçışı planladığı belirlendi. Arnavutluk’tan Türkiye’ye gelen gizemli bir çifti ağırlayan Fatih Özer, bu ziyaretten bir ay sonra yurt dışına kaçtı. CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk, emniyetten aldığı bilgiye göre Faruk Fatih Özer’in 1 ay önceden bu kaçışı planladığının ortaya çıktığını söyledi.

Fulya Öztürk:

400 bin mağdur var, ortada büyük bir para var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vurgunun 108 milyon dolar olduğu ifade etti. Fatih Özer’i arama çalışmaları devam ederken önemli gelişmeler ortaya çıkıyor.

Emniyet mensupları çalışırken yeni detayları öğrenme fırsatımız oluyor. Faruk Fatih Özer kaçışı planlamış. Bir ay önce Arnavutluk’tan bir çifti İstanbul’da ağırlamış, çiftle toplantı yapmış ve çift Arnavutluk’a dönmüş. Arnavutluk’ta Özer’in sakladığı eve operasyon yapılmıştı. Ama bulunamamıştı. Özer Arnavutluk’ta olmayabilir, yakın ülkelere kaçmış olabilir.

Yetkililer Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya’da soruşturmaya devam ediyor. İstanbul Emniyeti’nde 10’dan fazla kişi gözaltında ve kardeşler de gözaltında bulunuyor. Thodex çalışanlarının bir kısmı da gözaltında.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 108 milyon dolarlık bir portföyün bulunduğunu ifade etti. Soylu 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığını ve 77 kişinin gözaltına alındığını da söylemişti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Piyasasının Değeri Ocak Ayında 900 Milyar Doları Aştı

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu