Kripto Para Haberleri

Son dakika: Trump’ın kampanyalarını yürüttüğü web sitesi, kripto para dolandırıcıları tarafından hacklendi

ABD başkanı Trump’ın kampanyasını yönettiği web sitesi kripto para dolandırıcıları tarafından hacklendi. Dolandırıcılar sayfaya kripto para (Monero) toplamak için dolandırıcılık ile bağlantılı reklamlar yerleştirdi. Hackerlar, ‘Trump ve Trump’ın yakınları hakkında bilgilere ve en gizli bilgilere erişim sağladıklarını’ iddia ediyor.

İnternet sitesinin hacklendiği dün gece geç saatlerde fark edildi. Dolandırıcılar siteyi yarım saat boyunca kontrol etti ve bu sürede Donald Trump’ın yanlış haber yaymasından bıktıklarını dile getirdiler.

Hackerlar XMR talep etti

Siteyi hackleyen dolandırıcılar çok gizli bilgilere sahip olduklarını söyleyerek web sitesinin ziyaretçilerinden bu bilgilerin kamuya salınmasını oylamalarını istediler. Evet ve hayır oyları olan oylama alanında herhangi bir seçim yapabilmek için Monero (XMR) göndermek gerekiyordu.

ABD başkanı Donald Trump’ın kampanya yöneticilerinden biri hackerların herhangi bir gizli bilgiye ulaşmadığını ve sadece blöf yaptıklarını söyledi. Buna ek olarak aynı kişi seçim kampanya takımının İnternet sitesini geri aldığını ve her şeyin eskisine döndüğünü belirtti.

Bitcoin, Donald Trump

Bu, Trump’ın ilk kez kripto para dolandırıcıları ile savaşı olmadı. Geçtiğimiz aylarda bir kişi Donald Trump’ın Twitter şifresini (maga2020) tahmin ederek ABD başkanının Twitter adresini ele geçirdi. Trump ise geçenlerde kimsenin hacklenemeyeceğini iddia etti. Donald Trump, ‘hacklenmek için 197 IQ’ya sahip biri ve şifrenizin %15’ine sahip biri gerekir’ dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Filipinler'de kripto para dolandırıcılığı yapan 2 kişi sınır dışı edildi

Kripto para dolandırıcılıkları artıyor

Kripto para dolandırıcılık 2020 yılında yükselişe geçit. Kripto paralar ile ilgili dolandırıcılık aktiviteleri farklı ülkelerde farklı yöntemlerle yapılmaya başladı. Yine en çok kripto para dolandırıcılıklarında en Bitcoin talep ediliyor.

Kripto para dolandırıcılıklarının 2020’de artması ile düzenleyici kesimlerde bu konuya el atmaya başladı. Çoğu ülkede kripto paralar düzenleyicilerin hedef noktası oldu. Kısa süre önce İspanyalı yetkililer kripto para şirketi ile 100,000 kişiyi dolandırdığı iddia edilen bir dolandırıcıyı tutukladı. İspanyalı kripto para dolandırıcısı şu anda kara para aklama ve dolandırıcılık ile suçlanıyor.

“Son dakika: Chainlik’in hızlı fiyat artışı, Bitcoin’i geride bıraktı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-chainlikin-hizli-fiyat-artisi-bitcoini-geride-birakti/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu