Bitcoin Haberleri

Son dakika: Ünlü analiz firması Bitcoin balinalarının son ralli konumunu paylaştı!

ABONE OL:

Ünlü analiz firması Glassnode kısa süre önce Bitcoin boğalarının günümüz rallisinde ne yaptıklarını açıkladı. Glassnode’un açıkladığı bilgilere göre BTC yatırımcıları hızlı bir şekilde çekiliyor Bitcoin’lerini merkezi borsalardan kişisel cüzdanlarına aktarıyor. Bilmeyenler için bu Bitcoin ve genel kripto para piyasası için iyi bir haberdir. Ayrıca bu Bitcoin balinalarının uzun vadeli olarak BTC fiyatında yükseliş beklediğini göstermektedir.

 data-lazy-srcset=

Alanında lider kripto para birimi veri toplayıcısı Glassnode, merkezi borsalarda tutulan Bitcoin miktarının geçen yıldan başlayarak sürekli olarak düştüğünü söyledi.  Glassnode’un verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’lerini borsalardan çıkartıyor. Bu yatırımcıların lider kripto para birimini daha güvenli bir şekilde saklamak için soğuk cüzdanlardan saklamayı tercih ettiği anlamına geliyor. Son 12 ay içinde merkezi borsalardaki Bitcoin bakiyesi neredeyse %20 düştü. Bu, tüccar faaliyetlerinin az olduğu küçük kripto para borsaları için güzel bir haber olmayabilir, ancak genel olarak piyasanın sağlıklı olduğu anlamına gelir.

Bitcoin’ler adeta yastık altında saklanıyor

Ayrıca Glassnode, 2021’de satın alınan kripto para birimlerinin geçen ayın sonuna doğru yaşanan düşüş sırasında hiçbir şekilde hareket etmediğini ortaya koyan çarpıcı verileri paylaştı. Kripto para biriminin nasıl tutulduğunu, saklandığını ve aktarılıp aktarılmadığını takip eden Glassnode, Bitcoin birikimlerinde aktivitenin arttığını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX
 data-lazy-srcset=

Analist firması genel olarak Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık %60’ının 12 aydan fazla bir süredir hareket etmediğini söyledi. Ancak analist şirketi bu BTC’lerin yaklaşık %35’inin 5 yıldan daha fazla bir süredir hareket etmediğini ek olarak belirtti. Bu, birçok yatırımcının uzun vadeye odaklandığını veya bu Bitcoin’lerin büyük bir kısmının kaybolduğu anlamına geliyor.

Bitcoin yatırımcıları tokenlerini borsalardan soğuk cüzdanlara taşıdıkça, merkezi borsalarda BTC arzı önemli ölçüde azalır. Bu, yatırımcılar BTC’lerini cüzdanlarında tutarsa Bitcoin fiyatının mevcut seviyelere yakın bir seviyede kalacağı anlamına gelir. Bu, kripto para ekosisteminin genel sağlığı için iyi bir haberdir ve uzun vadeli bir ralliye neden olabilir. Bitcoin arzını düşük tutabilecek diğer faktörler arasında merkezi olmayan borsaların ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin yükseliş yapması da yer alıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu