Bitcoin Haberleri

Son dakika: Ünlü analiz firması uzun vadeli Bitcoin sinyalini açıkladı

ABONE OL:

Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerinw ulaşması lider kripto paranın fiyat artışına denk geldi. Söz konusu durumda piyasa oynaklığı ve ağ hareketleri Bitcoin’in yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte Bitcoin’e bir teminat varlığı olarak kullanılacak bir varlık olarak bakarsak piyasa değerinin keskin bir şekilde büyümesi için daha çok geniş bir yer var.

Arcane Research’ün son Bitcoin raporu:

Ünlü analiz firması Arcane Research’ün son Bitcoin raporu BTC’nin 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değeri ile küresel olarak teminatların piyasa değeri olan 20 trilyon doları karşılaştırdı. Şu anda bu 20 trilyon dolarlık piyasada devlet tahvilleri ve nakde dayalı menkul kıymetler hakimken bu sistemde risk yaratan ve hala genişleyen bir boşluk var.

Bitcoin’in bu boşluğu doldurabilir ve şu anda gözlemlenen eksikliklerin aksine teminat sistemini büyük ölçüde risksiz ve istikrarlı hale getirebilir. Karşı taraf riski ve kredi riski şu anda teminat sistemindeki en önemli 2 zorluktur ve Bitcoin böyle bir durumda ideal bir çözüm olarak ortaya çıkabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika Bitcoin yorumları: 2020’nin son ayları için 9 ünlü isim BTC’de boğa yanlısı!
 data-lazy-srcset=
https://research.arcane.no

Yukarıda belirtilen rapora göre, kripto para piyasasında teminat olarak yaklaşık 6.25.000 Bitcoin olduğu tahmin ediliyor. Şu anki fiyatıyla bu yaklaşık 30 milyar dolara denk geliyor. Bu değerlenme ile Bitcoin toplam teminat pazarının sadece %0.15’ini oluşturuyor. Rakamların artması beklenildiğinden dolayı uzun vadede bu durumun fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olması muhtemeldir.

Son zamanlarda, türev borsalarındaki açık pozisyonlar ne zaman zirve seviyelerine çıktığında Bitcoin fiyatında oynaklık artmış ve bu da rallilere denk geldi, tabi bu yükselişlerin hemen ardından düzeltmeler geldi. Aşırı kaldıraçlı bir piyasa, önceki piyasa döngülerindeki geçmiş örneklere dayalı olarak fiyat düzeltmesi yapmaya çok daha yakındır.

 data-lazy-srcset=

Örneğin yukarıdaki grafik, 13 Mart 2020 kara Perşembe günü ve Bitcoin 58.330 dolarlık son tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı sıradaki Bitcoin Vadeli İşlemlerinde bulunan para miktarını göstermektedir. Türev piyasaları, Bitcoin’i ilk teminat olarak tanıtan kesim olduğun dolayı Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyonlarındaki bir yükseliş teminat olarak kullanılan Bitcoin’in miktarında ve nihayetinde varlığın fiyatında uzun vadede bir yükselişe neden olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin'deki en büyük Bitcoin madencilik merkezlerinden biri faaliyetlerini durduruyor

Şimdilik bu gösterge kısa vadeli olarak fiyatı; ticaret hacmi, döviz rezervleri ve SOPR gibi diğer metrikler kadar etkilemeyebilir. Ancak uzun vadede, kaldıraçlı vadeli işlemler Bitcoin’in fiyatında büyük bir artışa yol açabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu