Bitcoin Haberleri

Son dakika: Ünlü CEO Bitcoin hakkında düşüncelerini açıkladı

Kripto para ödemeleri şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse dün katıldığı bir podcastte Bitcoin hakkında düşüncelerini açıkladı. Ünlü CEO Ripple’ın (XRP) Bitcoin ile bir rekabeti olmadığını ve hala bir miktarda Bitcoin tutacağını söyledi.

Brad Garlinghouse:

Ripple’ın, Bitcoin ile rekabet içinde olmadığını düşünüyorum. Bitcoin yatırımım var. Bitcoin’in başarılı olacağını ve beraberinde altcoinleride yukarı çekeceğini düşünüyorum.

Bitcoin’in boğa koşuları genellikle kripto para piyasasında bulunan diğer kripto paralar içinde faydalıdır. Bitcoin’in baskın piyasa hakimiyeti ve yatırımcılar arasında kabul görmesi diğer kripto paralara da benimsenme sağlar. Bitcoin hakimiyet açısından şu anda kripto para marketinin %67,01’ini oluşturmaktadır. Yani Bitcoin kripto para marketinin 3’de 2’sini oluşturur.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse

2017 Bitcoin boğa koşusundan sonra Ocak 2018 Bitcoin hakimiyeti %32,8’e düşmüştür. Altcoinlerin fiyatı düşse ya da artsa da Bitcoin hakimiyeti artabilir. Bitcoin rakibi olan ilk kripto para Ethereum’dur. ETH’den sonra sırasıyla Litecoin ve Ripple gelmektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bazı Bitcoin Borsaları Sadece Darknet’e Çalışıyor

Son 6 hafta içinde Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde yükselmesi Bitcoin hakimiyetinde hissedilmiştir. Bitcoin’in son rallisin XRP geride kalmamış ve bu hafta 0,3075 dolara kadar çıkmıştır.

Brad Garlinghouse: Bitcoin, Joe Biden ile daha da güçlenecek

Brad Garlinghouse yaklaşık 2 hafta önce kurumsal şirketleri Bitcoin almamak ve saklamamak konusunda uyarılar yapmıştır. Ünlü kripto para şirketinin CEO’su bu düşüncesini yeni ABD başkanı Joe Biden’ın politikalarına dayandırdı.

Yeni ABD başkanının çevre korunması konusunda Donald Trump’a göre daha sert kararları olacağı düşünülüyor. Bu yüzden kamuya açık şirketlerin tüm sera gazı üreten işlemlerini yeni Joe Biden yönetimine bildirmesi gerekecek. Bu şirketler arasında kısa süre önce Bitcoin satın alan Square ve MicroStrategy yer alıyor. Bu iki şirket yeni ABD yönetimine ekstradan bilgi vermek zorunda kalacak. Bunun asıl nedeni ise Bitcoin’in iş kanıtları doğası ile elektrik harcanarak üretilmesidir.

Ünlü analist açıkladı! Hisseler artıyor, Bitcoin artmıyor…

Brad Garlinghouse: CBDC savaşını Çin kazanacak

Geçtiğimiz 2 hafta boyunca Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un Çin’in kontrolü altında olduğunu iddia ediyor. Bu görüşe ek olarak Brad Garlinghouse, merkez bankası dijital para savaşını Çin’in kazanacağını söyledi. Ünlü CEO’da Çin’de komünist partinin halka pompaladığı korkuyu sevmediğini ama ülkenin blockchain ve kripto para geleceği hakkında doğru yolda olduğunu söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı 2019 rekorunu kırdı

Brad Garlinghouse, ABD’nin kripto para yasalarına sahip olan Birleşik Krallık ve Japonya gibi büyük ekonomilerden geride kaldığını da iddia etti. Brad Garlinghouse bu görüşüne ek olarak Ripple’ın ABD’nin yetersiz seviyede kripto paralarına sahip olduğunu ve bu yüzden şirketini yurt dışına çıkarabileceğini açıkladı.

Ripple

Brad Garlinghouse: 2020 Ripple için çok başarılı bir yıl oldu

Şirketi ve şirketin kripto parası XRP’nin performansı açısından Ripple CEO’su 2020 ne kadar zor bir yıl olsa da beklentilerin üzerine çıktıklarını söyledi. Ünlü CEO, XRP likiditesinin 2020 boyunca bazı günlerde Bitcoin’den fazla olduğunu açıkladı. CEO güncel kripto para yasa eksikliğinden dolayı kripto paraların kullanım alanlarının az olduğundan şikayet etti.

Brad Garlinghouse:

Sadece Bitcoin bedava geçiş hakkına sahip. Ripple ise bir eli bağlı bir şekilde savaşmaya devam ediyor.

Bitcoin mal ve hizmetler için kullanılırken Ripple (XRP) dijital ödeme ağlarında ve protokollerinde kullanılmaktadır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu