Bitcoin Haberleri

Son dakika: XRP’nin düşüşü Bitcoin’i mi ateşledi?

Bitcoin fiyatı bugün dakikalar önce son 3 yılda ilk kez 19,000 dolara çıktı. Bugün erken saatlerde bildirdiğimiz gibi Coinbase’de yaşanan XRP yükselişe ve sonrasında gelen ani düşüş BTC’yi geri kalan kripto para piyasasını canlandırdı. Coinbase’de ki XRP düşüşü ve BTC’nin yükselişe geçmesi tamamen rastlantısal olabilir, yine de Bitcoin XRP’de yaşanan düşüşten sonra keskin bir şekilde yükselişe geçti ve bu yüzden kısa vadede düzeltme gelebilir.

XRP rallisi Bitcoin’de ralli başlatabilir mi?

Son 48 saat içinde Ripple (XRP) %80 değer kazandı. XRP rallisi devam ettikçe kripto parayı çevreleyin heyecanda yükselişe geçti. Bu heyecan artışı ile Coinbase’de fiyat 0,92 dolara kadar çıktı ve XRP kısa süre içinde keskin bir şekilde düştü. XRP’deki bu hareket yüzünden Coinbase Twitter ABD’de trend oldu.

Blomberg yayıncılarından Joe Weisenthal:

Kripto para Ripple son birkaç gün içinde keski bir şekilde yükseldi. Şu anda Coinbase Twitter’da trend oldu ve herkes XRP almak istiyor.

Coinbase’de XRP fiyatının 0,90 doların üzerine çıkmasıyla sorunlar başladı. Kısa süre içinde kripto parada oynaklık arttı ve fiyat keskin bir şekilde düştü. Bu sırada Bitcoin 18,000 dolara ve Ethereum 585 dolara düştü. Piyasa trendleri Coinbase’de yaşanan bu flaş düşüşünün oynaklığı artıran algoritmalardan kaynaklandığını iddia ediyor. Bitcoin fiyatı ise 18,000 dolardan 18,500 dolara ve kısa süre önce 19,000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatı ne kadar artacak? Analistler açıkladı…

Tüccarlar ve analistler kısa vadede Bitcoin’in yükseliş trendine devam edeceğini ve en yüksek seviyesine yaklaşacağını iddia ediyor. Blackbeard adlı anonim bir analist BTC’nin 19,000 dolara çıktığı sırada bile kripto para borsalarına BTC aktarımının az olduğunu söyledi. Bu Bitcoin’de satış baskısının az olduğu anlamına gelmektedir.

Bitcoin Ticareti

Blackbeard:

BTC fiyatı 19 bin doların üzerine çıkmış olsa da bile kripto para borsalarına alışıla gelmedik derecede BTC aktarılmıyor. Dürüst olacak olursam bu yüzden boğayım.

Bitcoin’in 19,000 dolara çıkmasından hemen önce ünlü analist SalsaTekila ralliyi tahmin etti. Ünlü analist altcoinler düşüşe geçtiğinde elde edilen kârların BTC’ye geçeceğini söyledi.

SalsaTekila:

Birkaç gündür para altcoinlere akarken BTC yerinde seyrediyor. Bu BTC için ayı sinyali değildir. 19 bin doların altında konsolidasyon yapıyoruz ve gerçekçi olacak olursam fiyatın 19,000 doların üzerine çıkacağına inanıyorum. Ne zaman derseniz, bu altcoinlerin düşüşe geçtiği ve paranın Bitcoin’e aktığı sırada olacaktır.

Kısa vadede altcoinlerde elde edilen kârların Bitcoin’e geçme olasılığı şu anda çok fazladır. Böyle bir durumda gerçekten şu anda yaşanıyorsa BTC yükseliş hareketi kazanırken altcoin piyasası zor zamanlar yaşayabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu