Anasayfa Altcoin Son Gelişmeler, Bu Yapay Zekâ Coin'lerine Artış Getirdi!

Son Gelişmeler, Bu Yapay Zekâ Coin'lerine Artış Getirdi!

Altcoin

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınmasıyla birlikte gerçekleşen olaylar zinciri, yapay zekâ coin'lerinin artış göstermesini sağladı.

Son Gelişmeler, Bu Yapay Zekâ Coin'lerine Artış Getirdi!

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınması, kripto para piyasasında önemli bir etki yarattı. Son olarak Altman'ın, gelişmiş yapay zekâ araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft'a katıldığı bildirildi. 

Worldcoin (WLD) fiyatı son 24 saat içinde yüzde 5,55 artışla etkileyici kazançlar elde etti. WLD fiyatı, son yükseliş trendinde 4 ayın en yüksek seviyesi olan 2,54 dolara ulaştı.

WLD fiyatı, 2,54 dolar seviyesinde yoğun dirence tanık olmasına rağmen geçtiğimiz hafta yüzde 29'luk muazzam bir artışla yukarı yönlü ivmesini korudu. Varlığın yeniden canlanması, Altman'ın ayrılığını doğrulayan raporlardan bir gün sonra, 18 Kasım'da cesaret kırıcı bir düşüşle 1,85 dolara gerilemesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

WLD fiyatı, olaydan önce 2 dolar seviyesinin oldukça üzerinde seyrediyordu. WLD'ye ek olarak tüm yapay zekâ ve büyük veri kripto piyasası raporlara yanıt olarak geriledi ancak Render (RNDR) gibi varlıklar genel trendi değiştirdi.

WLD'nin ve genel olarak yapay zekâ coin'lerinin değerindeki bu düşüş ise kısa sürdü. Altman'ın Microsoft'a katıldığı yönündeki haberlerin ardından WLD fiyatı, 2 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor ve şu anda işlem hacminde yüzde 74'lük bir artışla 2,44 dolardan işlem görüyor.

Yapay Zekâ Coin'lerinde Etkileyici Bir Toparlanma Var

Son Gelişmeler, Bu Yapay Zekâ Coin'lerine Artış Getirdi!

Buna ek olarak tüm yapay zekâ piyasası, şu anda artan ilginin ortasında etkileyici bir toparlanmaya tanıklık ediyor. Veriler, bu varlıklar için hacmin yüzde 20,66 artarak 1 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor.

Bu varlıkların toplam piyasa değerinin son 24 saat içinde yüzde 5,55'lik bir artışla 8 milyar doların üzerine çıktığı görülüyor.  İlginç bir şekilde en büyük 10 yapay zekâ coini arasında yalnızca RNDR,  son 24 saat içinde düşüş gösterdi.

Günlük görev otomasyonu için yapay zekâdan yararlanan bir proje olan Fetch.ai (FET), son 24 saatte yüzde 21,9 artışla en iyi yapay zeka coin'leri arasında başı çekiyor. 

Bu arada SingularityNET (AGIX) ve Akash Network (AKT) aynı zaman diliminde yüzde 15,91 ve yüzde 14,68 artış gösterdi.

Son Gelişmeler, Bu Yapay Zekâ Coin'lerine Artış Getirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT'nin Yaratıcısı Gururla Sunar: Worldcoin (WLD) Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Kripto ve AI'nin Büyülü Dansı: ChainGPT (CGPT) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Olan Google Bard Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasında Yapay Zekâ Devrimi: AI Tokenleri Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Phoenix (PHB) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan