Kripto Para Haberleri

SBI’dan Sonra Sony, Securitize’a Yatırım Yaptı

Sony Financial Ventures (SFV) ve Japonya merkezli risk sermayesi şirketi Global Brain yönetimindeki bir risk sermayesi fonu, menkul değer tokeni çıkarma platformu Securitize’a açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı.

San Francisco merkezli Securitize salı günkü basın açıklamasında, şirketin devam eden Seri A fonlama turuna ek olarak düzenlenen “stratejik fonlamasında” kurumsal risk sermayesi fonu SFV GB L.P’den geldiğini açıkladı.

Securitize daha önce, MUFG Innovation Partners, Santander InnoVentures ve diğerlerinin yatırım yaptığı Eylül 2019’da düzenlenen fonlama etkinliğinde 14 milyon dolar topladığını açıkladı. Ve Kasım ayında, Japon finansal hizmetler şirketi SBI Holdings en az bir milyon dolar ile şirkete yatırım yaptı.

Şirket bugüne kadar toplanan fonları güncellemedi, sadece şu anda “14 milyon dolardan fazla” toplandığını belirtti.

En son destekçisi hakkında yorum yapan Domingo şunları söyledi:

“Sony yatırımı, Securitize’ı dijital sermaye piyasalarının en önemli mimarlarından biri olarak doğrularken, küresel menkul kıymetlerin geleceği olarak dijital menkul kıymetlere yatırım yapan şirketlerin listesine yeni bir tanınmış şirket daha katılıyor.”

Securitize, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir transfer acentesi ve menkul kıymet mülkiyetindeki değişikliklerin kayıtlarının resmi saklayıcısı olarak düzenleniyor. Şirket, kurumların sermayeleri, fon hisseleri, sabit gelir ve gayrimenkul gibi tokene dönüştürülmüş menkul değerler çıkarmasına ve yönetmesine izin vererek geleneksel sermaye piyasalarını modernleştirmeyi amaçlamaktadır. Şirket, ikincil ticaret ve kurumsal eylemlerin yönetimini sağlayan bir protokol oluşturmuştur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Securitize, Mülk Piyasası İçin Token Platformu Açtı

Sony Financial Ventures, yapay zeka, makine öğrenimi, robotik, loT ve görselleştirme gibi yenilikçi teknolojiler üzerinde çalışan şirketlere yatırım yapıyor.

SFV yönetim kurulu başkanı ve üyesi Junji Nakamura:

“Securitize, şaşırtıcı yeteneklere sahip yeni bir varlık sınıfı oluşturmak için blockchain teknolojisini ustalıkla kullanıyor. Sony Financial Group olarak Securitize ile bu mücadeleyi üstlenmekten ve birlikte yeni bir değer yaratacağımızdan dolayı heyecan duyuyoruz.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu