Anasayfa NFT Sony ve Theta Ortaklık Kurdu! İşte Planlanan Ürünler ve NFT'ler:

Sony ve Theta Ortaklık Kurdu! İşte Planlanan Ürünler ve NFT'ler:

NFT

Sony Electronics ve Theta Labs ortaklık kurdu. Uzamsal Gerçeklik Ekranından (Spatial Reality Display) NFT'lere kadar yeni ürünler neler olacak?

Sony ve Theta Ortaklık Kurdu! İşte Planlanan Ürünler ve NFT'ler:

Japonyalı dev holding Sony Electronics ile Theta Labs az önce 3D NFT yapmak üzere bir ortaklık kurduklarını açıkladı. Ortaklığın sonucu olarak Uzamsal Gerçeklik Ekranı (Spatial Reality Display) ortaya çıkacak. Bu yeni ürün ile insanların NFT’leri 3D gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D olarak görebilecek.

Sony ve Theta Ortaklığı ile Bu Ürün Ortaya Çıktı

Sony Electronics, insanların geleneksel 3D aksesuarları kullanmadan NFT’leri 3D olarak algılamasını sağlayan bir monitör olan Sony'nin Spatial Reality Display'i aracılığıyla NFT'leri başlatmak için blok zinciri video dağıtım ağı Theta Labs ile iş birliği yaptı.

Uzamsal Gerçeklik Ekranı, göz hareketini izliyor ve izleyici hareket ettikçe ekranı ayarlayarak kullanıcılara 3D görüntüleme deneyimi sunuyor. Bununla birlikte, Theta Labs'ın kurucu ortağı ve CEO'su Mitch Liu NFT'lerin ve metaverse’ün artık 3D görselleştirme için “büyük bir potansiyele” sahip olduğuna inandığını söyledi.

Sony ve Theta Ortaklık Kurdu! İşte Planlanan Ürünler ve NFT'ler:

Mitch Liu ayrıca şu anda NFT endüstrisinin 2D görüntü ve videolardan oluştuğunu kaydetti. Ancak Theta Labs CEO'su "Metaverse'in zaten 3D olduğunu" düşünüyor. Bu, kullanıcıların "NFT'lerini fiziksel bir varlığa sahip olacak şekilde görselleştirmelerini ve sergilemelerini" sağlama ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

Bir Sony Electronics yöneticisi olan Nick Colsey'e göre, NFT sürümü Sony'nin yeni Uzamsal Gerçeklik Ekranı teknolojisinin yeteneklerini NFT ve Metaverse meraklılarına göstermenin bir yolu olduğunu açıkladı. Colsey devam ederek şunları söyledi:

“Tüketiciler artık 3D gözlüğe ihtiyaç duymadan yeni nesil 3D deneyiminin keyfini çıkarabilirler. Theta'nın NFT'leri, Metaverse dostu teknolojiyi hızla benimsememizi göstermenin en son yöntemidir.”

Sony ve Theta NFT Çıkaracak

Sony ve Theta son ortaklığın bir parçası olarak üç boyutlu bir Tiki Maskesi olan ‘The Tiki Guy’ adlı bir NFT de yayınlayacak. Bu NFT'lerden sadece 10 tane basılacak. NFT özel olarak 3D görüntüleme için yapılırken, 2D versiyonları da olacak.

Şu anda raporlar, 2022'de NFT alımlarının geçen yılın kayıtlarını neredeyse geçtiğini gösteriyor. Raporlar, yatırımcıların 2021'de NFT pazarları ve koleksiyonlarıyla bağlantılı akıllı sözleşmelere yaklaşık 40 milyar dolar değerinde kripto para gönderdiğini gösteriyor. Bu yıl bu oran 37 milyar doları aştı.

Sony ve Theta Ortaklık Kurdu! İşte Planlanan Ürünler ve NFT'ler: içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)